Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolejowe zmiany na linii nr 117

Kolejowe zmiany na linii nr 117

Na odcinku Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska zostanie wstrzymany ruch pociągów

W związku z budową łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej między liniami kolejowymi nr 97 i 117, a także oddaniem do użytku naprawionego mostu kolejowego między Żywcem a Jeleśnią ulega zmianie rozkład jazdy pociągów na linii kolejowej nr 117:

W dniu 12 sierpnia br. tj.w piątek po raz ostatni przejechały pociągi IC “Halny” relacji Bydgoszcz Gł. – Zakopane oraz Kolei Śląskich “Ornak” relacji Katowice – Zakopane. Z dniem 13 sierpnia br. oba pociągi wracają na dotychczasową trasę z Bielska B. przez Żywiec, Suchą Besk.do Zakopanego.

W dniu 14 sierpnia br. tj. w sobotę po raz ostatni przejdzie pociąg IC “Podhalanin” relacji Szczeci Gł. – Zakopane. Z dniem 15 sierpnia do 31 sierpnia br. włącznie ów pociąg zostanie skierowany na zastępczą trasę od Bielska B. przez Żywiec, Sucha Besk. do Zakopanego. W zamian za “Podhalanina” w tych dniach będzie kursował zastępczy autobus relacji Bielsko B. – Sucha Besk., zatrzymujący się przy stacjach: Kety, Andrychów, Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona (szczegóły na plakatach stacyjnych).

W dniach od 15 sierpnia do 3 września br. włącznie wstrzymany zostaje ruch pociągów między Wadowicami i Kalwaria Zebrzydowską Lanckoroną. Między tymi stacjami będzie kursował autobus zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) z postojami przy wszystkich przystankach. Szczegółowy rozkład jazdy tego autobusu umieszczony jest na plakatach stacyjnych i przystankowych.

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x