Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pomoc z Serc dla bliźniaków z Podolan

Pomoc z Serc dla bliźniaków z Podolan

Dzieci dzielnie walczą o każdy dzień.
foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

 W Kalwarii Zebrzydowskiej podobnie jak w innych miastach pojawiły się pojemniki na nakrętki w kształcie czerwonego Serca. Pojemniki stanęły na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej obok postoju taksówek i przy Urzędzie Miasta od strony Komisariatu Policji. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek  w „sercach” trafi do  bliźniaków Marysi i Olusia z Podolan w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Zachęcamy i prosimy o zapełnianie serc plastikowymi nakrętkami!

W akcje pomocy dla bliźniaków już wcześniej angażował się samorząd kalwaryjski i mieszkańcy gminy, to kolejna nasza akcja do, której przyczynili się sami mieszkańcymówi Tomasz Baluś z referatu Promocji Urzędu Miasta i dodaje Marysia i Oluś są cudnym rodzeństwem, wcześniakami które przyszły na świat już w 27. tygodniu ciąży jako małe okruszki, ważyły 595 g – Marysia – i 1095 g –Oluś.

Dzieci dzielnie walczą o każdy dzień swojego dzieciństwa, a nie jest to łatwe, bo tak wczesne pojawienie się na świecie naraziło oboje na poważne powikłania, wymagają stałej opieki i wielu kosztownych operacji by mogły normalnie funkcjonować w przyszłości.

W akcje pomocy w formie Serduszka na nakrętki zaangażowała się Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Fundacja „Wygrajmy Siebie”, Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

W dniu wczorajszym (4.03) Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek, pracownicy Urzędu Miasta spotkali się z mamą bliźniaków, która mówiła o ogromnych kosztach związanych z leczeniem Marysi i Olusia, ale też dodawała że dzieci dają jej dużo siły i radości.

Pojemnik w kształcie czerwonego serca  został sfinansowany z budżetu Gminy Kalwarii Zebrzydowskiej  i rezerwy Burmistrza Miasta.

Zachęcamy też do wparcia Marysi i Olusia przekazując 1% podatku, czy też wpłacając datki na specjalne konto, więcej informacji poniżej.

Dodatkowo Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty z własnej rezerwy przekazał 2 tys. zł,  z przekazanego wsparcia  zostanie współfinansowany turnus rehabilitacyjny dla rodzeństwa.

Marysia i Oluś

Marysia jest obecnie po operacji nóżki oraz po rehabilitacji pooperacyjnej. Operacja udała się pomyślnie lecz stopa nadal nie jest taka jakby chcieli lekarze. Marysia ma jak narazie orteze korygująca stopę.

Pewnym jest, że Marysia późną wiosna/latem będzie mieć zabieg wyciągnięcia zespolenia z obecnej operowanej nogi i przy okazji operowana drugą nóżkę..

Przypuszczalny koszt z wcześniejszych doświadczeń około 300 tys. Marysia również będzie uczęszczać na turnusy rehabilitacyjne równolegle z Olusiem.

Oluś jest po konsultacjach oraz kolejnym turnusie rehabilitacyjnym. Kolejny szykuje się w lutym i wtedy również zamiana ortez. Oluś jest kwalifikowany do operacji osteotomie derotującą. Operacja to koszt około 140 tysięcy złotych.

 

Przekaż darowiznę

Olka i Marysię można wesprzeć, przesyłając środki pieniężne na konto naszego Funduszu Pomocowego: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718 – z dopiskiem: Olek i Marysia 11

 

Przekaż 1 % podatku

wpisz w PIT: KRS 0000343690

cel szczegółowy 1%: „Marysia i Oluś Szostak”

 

Zobacz również: Dasz sobie radę: piosenka robi furorę. Młodzi też wiedzą jak pomagać

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x