Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ponad 53 miliony złotych na inwestycje w gminie Wadowice

Ponad 53 miliony złotych na inwestycje w gminie Wadowice

Najwięcej pochłoną zadania związane z budową i modernizacją dróg.

Podczas wczorajszej sesji Rada Miejska w Wadowicach przyjęła budżet na 2021 rok. Ponad 53 mln zł przewidziano w nim na inwestycje. Gmina musi jednak zaciągnąć niemały kredyt, by wystarczyło pieniędzy na wszystkie zaplanowane wydatki.

 

Z przeszło 53 mln zł przeznaczonych na inwestycje, aż 68 % (ponad 36 mln zł) pójdzie na przedsięwzięcia drogowe. Będzie to między innymi drugi etap przebudowy ul. Lwowskiej oraz budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy ul. Legionów. Około 5 mln zł pochłoną wydatki na zadania związane z zaopatrzeniem w wodę Wysokiej i sąsiednich miejscowości. Na modernizację zabytkowego budynku dworca PKP w Wadowicach zarezerwowano kwotę przeszło 4 mln zł. W planach jest też wiele mniejszych inwestycji. To między innymi budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią w stolicy powiatu, opracowanie projektu Areny Wadowice, wykonanie nowego systemu monitoringu miejskiego oraz remonty budynków szkół, przedszkoli i remiz strażackich.

Różnica między dochodami i wydatkami budżetu gminy wyniesie prawie 28,5 mln zł. Na pokrycie znacznej części tego deficytu trzeba będzie zaciągnąć kredyt w wysokości 15 mln zł. Resztę brakujących środków uzupełnią nierozdysponowane w tym roku pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych (wynoszące przeszło 6,3 mln zł) oraz nadwyżka budżetowa z lat ubiegłych (ponad 7,1 mln zł). Za przyjęciem proponowanego budżetu zagłosowało 16 radnych, zaś 4 osoby wstrzymały się od głosu. (eł)

 

Zobacz również: Grube miliony dla powiatu wadowickiego

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x