Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

69 nowoczesnych laptopów trafiło dla uczniów z Gminy Wieprz

69 nowoczesnych laptopów trafiło dla uczniów z Gminy Wieprz

Komputery poprawią system kształcenia.

W ZSP nr 1 w Wieprzu zorganizowano uroczystość przekazania uczniom 69 szt. laptopów zakupionych przez Gminę Wieprz w ramach projektu unijnego Cyfrowa Gmina.

Podstawowym założeniem projektu grantowego było wsparcie rodzin popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego. Konkurs kierowany był do gmin na terenie których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane oddziały Państwowych Gospodarstw Rolnych. Uzasadnieniem do ogłoszenia konkursu grantowego były deficyty w dostępie do sprzętu komputerowego jakie uwidoczniły się w okresie nauki zdalnej w czasie pandemii COVID – 19.

Laptopy zakupione zostały w ramach przetargu przeprowadzonego przez Urząd Gminy w Wieprzu. Do przetargu zgłosiły się 32 firmy. Wartość najkorzystniejszej oferty wyniosła 148.013,28 zł. Laptopy przekazane zostały rodzicom na własność na podstawie podpisanej umowy darowizny. Wydatki na zakup laptopów w 100% sfinansowane zostały ze środków Unii Europejskiej.

Uroczystość przekazania laptopów wzbogacona została programem artystycznym przygotowanym przez uczniów z ZSP nr 1 w Wieprzu. Nie zabrakło zaproszonych gości w osobach Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego, Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika oraz przedstawicieli samorządu gminnego.

Przed wręczeniem laptopów Wójt Gminy Wieprz Małgorzata Chrapek zwróciła uwagę, że Gmina Wieprz od 2 lat podejmuje starania na rzecz zakupu sprzętu komputerowego dla uczniów. W ramach poprzednich projektów: Zdalna szkoła, Zdalna szkoła+ oraz Małopolska Tarcza Edukacyjna zakupiono dotąd 135 laptopów za kwotę przeszło 250 tys. zł.

Zobacz również: Marszałek gościł w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x