Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychów i Wadowice znają już terminy otwarcia żłobków i przedszkoli

Andrychów i Wadowice znają już terminy otwarcia żłobków i przedszkoli

Dobra wiadomość dla rodziców.

Decyzją Burmistrza Andrychowa od 11 maja 2020 r. wznawiają prace przedszkola nr 2 Osiedle 200 lecia, Przedszkole w ZSS Sułkowicach Bolęcinie oraz Przedszkole w ZSS Roczynach. Te placówki będą pełniły dyżyry od 11 do 15 maja dla całej Gminy. Natomiast od 18 maja planowane jest otwarcie wszystkich placówek przedszkolnych. Decyzja została podjęta po przeprowadzeniu konsultacji z Dyrekcjami Placówek i Rodzicami przedszkolaków.

– Pierwszeństwo w powrocie do oddziałów przedszkolnych będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz dzieci, których oboje rodzice pracują lub pracuje rodzic samotnie wychowujący dziecko – mówił burmistrz Tomasz Żak.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z sekretariatem.

  • ZSS Roczyny – 33 875 14 23
  • Przedszkole nr 2 w Andrychowie – 33 875 23 29
  • ZSS Sułkowice-Bolęcina – 33 875 33 78

Dodatkowo Wadowice zapewniają, że otworzą żłobki i przedszkola już 6 maja, czyli tak jak zaplanował Rząd. Podobnie Gmina Wieprz zobowiązała się otworzyć placówki w tym terminie. Obie gminy stwierdziły, że będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo dzieciom wracającym żłobków i przedszkoli.

Źródło: UM Andrychów.

Zobacz również << Nowe boisko szkolne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leńczach >>

Podziel się tym wpisem: