Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Będzie więcej połączeń z Andrychowa do Bielska-Białej

Będzie więcej połączeń z Andrychowa do Bielska-Białej

Inny przewoźnik przejmie trasy obsługiwane przez MZK Kęty. Zapowiada między innymi uruchomienie nowej linii.
Foto: Komunikacja Beskidzka

Nadchodzą dobre zmiany dla osób korzystających z komunikacji publicznej w gminie Kęty oraz w Andrychowie. Pojawi się nowy przewoźnik, a pasażerowie będą mogli podróżować wygodnymi i ekologicznymi autobusami.

 

To efekt porozumienia podpisanego w piątek (25 września) pomiędzy Beskidzkim Związkiem Powiatowo-Gminnym, Gminą Kęty, Gminą Porąbka, PKS w Bielsku-Białej oraz Międzygminnym Zakładem Komunikacyjnym Kęty. O co w nim chodzi? Od 1 stycznia 2021 roku Komunikacja Beskidzka, czy innymi słowy bielski PKS, przejmie kursy na wszystkich liniach, które obsługuje obecnie MZK w Kętach. Dotychczasowe trasy pozostaną bez zmian. Z kęckiej gminy nadal będzie można dojechać do Andrychowa, Osieka czy Porąbki. Zmiana ma nastąpić w sposób płynny i praktycznie niezauważalny dla pasażerów. Choć na pewno ich uwadze nie umkną nowe, duże i komfortowe autobusy marki solaris urbino, napędzane sprężonym gazem ziemnym, które ostatnio nabyła Komunikacja Beskidzka. Te nowoczesne i ekologiczne pojazdy pojawią się również na liniach obsługiwanych na razie przez MZK w Kętach.

Ale to jeszcze nie wszystko. Komunikacja Beskidzka zapowiada również uruchomienie nowej linii łączącej Andrychów z Bielskiem. Od dłuższego czasu zabiegali o nią mieszkańcy, a w ich imieniu również samorządowcy różnego szczebla z dwóch województw. Obecnie na tej trasie działa tylko jeden prywatny przewoźnik, co jest bardzo uciążliwe dla podróżnych, zwłaszcza teraz, gdy w związku z epidemią koronawirusa obowiązują limity pasażerów mogących podróżować środkami komunikacji publicznej. Kierowcy mogą zabierać w trasę tylko tylu podróżnych, ile mają miejsc siedzących w pojazdach i bardzo tego przestrzegają. A w busach, którymi przeważnie posługują się prywatni przewoźnicy, jest tylko po około 20 siedzeń. Powoduje to, że część osób musi bardzo długo czekać na możliwość dojazdu do pracy czy domu. (eł)

 

Zobacz również: Ścieżka rowerowa jak z obrazka, choć nie wszystkich zachwyca

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x