Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dodatkowe połączenia i przystanki w nowych miejscach

Dodatkowe połączenia i przystanki w nowych miejscach

Rozwija się sieć komunikacyjna w gminie Wadowice.
Foto: Pexels

Rozwija się komunikacja podmiejska w gminie Wadowice. Od początku stycznia poszczególne linie wzbogacą się o nowe przystanki. Będą też dodatkowe kursy. To wszystko dzięki wynoszącej ponad 550 tys. zł dotacji, którą gmina Wadowice dostała z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

 

Linia U1 (Wadowice – Zawadka) wzbogaci się o cztery nowe przystanki zlokalizowane w Gorzeniu Górnym i Gorzeniu Dolnym. Z kolei linia U2 (również na trasie Wadowice – Zawadka) zyska 4 nowe kursy, wykonywane również w soboty. Najbardziej rozbudowana zostanie linia U3 z Wadowic do Jaroszowic. Teraz jeżdżące w jej ramach busy będą zatrzymywały się na 12 nowych przystankach – na Zaskawiu, w Rokowie i Babicy. Pojawią się też dodatkowe kursy. Zaś na linii U4 (Wadowice – Chocznia) przybędą nowe połączenia w soboty.

Bilety nie podrożeją. Opłata za przejazd na dowolnej trasie nadal będzie wynosiła 2 złote od osoby dorosłej, której nie przysługuje żadna ulga. Zniżka dla dzieci od 4 do 7 lat, uczniów, studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów wynosi 50 %. Pod artykułem publikujemy nowe rozkłady jazdy w ramach czterech wymienionych powyżej linii. (eł)

\

 

Zobacz również: Przybędzie połączeń na trasie Andrychów – Bielsko-Biała. Ale tylko kilka

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x