Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach z nową windą

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach z nową windą

To jeden z najnowocześniejszych DPS w Małopolsce.
foto: Powiat Wadowicki

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach zamieszkują osoby starsze i schorowane, które często albo nie mogą samodzielnie poruszać się albo mają z tym ogromne problemy. To właśnie z myślą o nich samorząd powiatowy przygotował i zrealizował kolejną dużą inwestycję z zakresu pomocy społecznej.

15 grudnia uroczyście oddano do użytku nową windę wraz z niezbędną infrastrukturą. W wydarzeniu obok samorządowców powiatowych na czele z przewodniczącą Rady Powiatu Zofia Kaczyńska i starostą Eugeniuszem Kurdasem uczestniczyli także m.in. Radny Województwa Małopolskiego Rafał Stuglik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Barbara Pindel –  Polaszek, przeor wadowickiej wspólnoty karmelitów bosych o. Leszek Stańczewski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach st. bryg. Paweł Kwarciak.

Jednak przede wszystkim obecni byli ci, którym ta inwestycja będzie służyć przez wiele lat, czyniąc życie łatwiejszym – mieszkańcy i pracownicy Domu. Swoich gości gospodarze ugościli niemal po królewsku. Przygotowano ucztę i dla ducha, i dla ciała, a całe wydarzenie przebiegło w rodzinnej atmosferze.

Dodajmy, że wszyscy goszczący w DPS przy ul. Parkowej mogli nie tylko z bliska przyjrzeć się niedawno zrealizowanej inwestycji, ale także zapoznać się ze zmianami, jakie dokonały się w tym miejscu na przestrzeni kilku ostatnich lat. Nie sposób nie być pod ich wrażeniem.

Nowa winda w DPS przy ul. Parkowej ma udźwig 500 kg i napęd hydrauliczny. Jest przeszklona, o konstrukcji samonośnej, dostosowana do osób niepełnosprawnych i wymogów ochrony przeciwpożarowej. Cała inwestycja kosztowała ponad milion złotych. Za tę kwotę nie tylko został zdemontowany stary i zamontowany nowy dźwig, ale również m.in. przebudowano część dachu, wymieniono całe pokrycie dachowe oraz część stolarki okiennej. Ponad 750 tysięcy złotych przekazanych na inwestycję to pieniądze pozyskane przez Powiat Wadowicki z RządowyFunduszInwestycjiLokalnych, a ponad 263 tysięcy złotych to dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

 

Zobacz również: W Bachowicach cieszą się z nowego parkingu

źródło: Powiat Wadowicki

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x