Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Druhowie z OSP podsumowali rok. Sukcesy i plany na przyszłość

Druhowie z OSP podsumowali rok. Sukcesy i plany na przyszłość

Trwają spotkania sprawozdawcze OSP, podczas których strażacy składają raporty za 2003 rok.

W Roczynach walne zebranie sprawozdawcze otwarł prezes Kazimierz Rajda, który na wstępie przywitał gości. A byli wśród nich burmistrz Tomasz Żak i jego zadtępca Wojciech Polak, radny sejmiku wojewódzkiego Rafał Stuglik, st. bryg. Paweł Kwarciak – Komendant Powiatowy PSP, st. kpt. Marek Nowak – komendant gminny OSP oraz wielu innych gości.

Zebranie poprowadziła wiceprezes OSP Roczyny Anna Janeczko. Prezes Kazimierz Rajda przedstawił sprawozdanie zdziałalności jednostki w minionym roku. Najważniejszymi zadaniami, jakie zrealizowano w ubiegłym roku była termomodernizacja remizy i przejście z opału węglowego na pelet. W tym roku druhowie z Roczyn planują między innymi przebudowę placu manewrowego za remizą oraz wymianę bram garażowych. Strażacy z Roczyn w 2023 roku interweniowali w ponad 30 zdarzeniach, w tym w 17 pożarach.

Jednostka ma 61 członków, w tym 30 druhów młodzieżowej drużyny i ośmioro dziecięcej. Również ich szkolenia i osiągnięcia w konkursach i zawodach podsumowano na zebraniu. Osobne sprawozdanie dotyczyło działalności Orkiestry Dętej przy OSP Roczyny, które przedstawiła Justyna Janosz-Marczyńska.

Rafał Stuglik – radny województwa małopolskiego podkreślił współpracę Gminy Andrychów i jednostki OSP Roczyny z Małopolskim Urzędem Marszałkowskim i samorządem województwa małopolskiego. „Dzięki licznym konkursom wspieramy zakup samochodów strażackich, budujemy i remontujemy remizy, zakupujemy sprzęt ratowniczo – gaśniczy dla jednostek OSP. Cieszę się, że druhowie z gminy Andrychowów są beneficjentami tej pomocy i zapewniają bezpieczeństwo jej mieszkańców. Gratuluję Orkiestrze Dętej przy OSP Roczyny, która tak pięknie promuje Małopolskę”.

Zebranie jednogłośnie przyjęło te sprawozdania i udzieliło absolutorium zarządowi.

 

Zobacz również: Do jednostek OSP w powiecie wadowickim trafił cenny sprzęt

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x