Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dworzec kolejowy w Wadowicach do remontu

Dworzec kolejowy w Wadowicach do remontu

Będzie to pierwszy wyremontowany budynek dworcowy na Linii Kolejowej nr 117 .
foto: FB Bartosz Kaliński

Blisko 10 mln zł pochłonie remont budynku Dworca Kolejowego w Wadowicach. Środki na ten cel pochodzą głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego ( 75% kosztów kwalifikowanych).

W obecności Iwony Gibas – członka Województwa Małopolskiego i Bartosza Kalińskiego – Burmistrza Wadowic, podpisano umowę na wykonanie tego zadania.

Zgodnie z podpisanym dokumentem do końca przyszłego roku stary obiekt stanie się nie tylko nowoczesnym dworcem, ale również unikatowym centrum aktywności społecznej, jakiego w regionie nie ma nikt, i w którym wszyscy – zarówno mieszkańcy, jak i turyści, znajdą coś dla siebie.

W budynku dworca będą miejsca m.in. na klimatyczną restauracji i kawiarnię, strefę relaksu, poczekalnię oraz odrestaurowane kasy biletowe.

Obok powstanie całkowicie nowy budynek z nowoczesnym centrum konferencyjnym, częścią ekspozycyjno-wystawienniczą, a nawet salą muzyczną wyposażoną w instrumenty. Całość zostanie wykonana z materiałów najwyższej jakości, tak aby zabytkowy budynek zachował swój oryginalny wartościowy, galicyjski charakter. Dworzec ma bowiem wpisywać się stylem i formą w historię ziemi Wadowickiej z okresu Galicji.

Zobacz również: Zintegrowany transport miejski w Wadowicach

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x