Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Galeria Andrychów i KFC w Wadowicach powstają na naszych oczach

Galeria Andrychów i KFC w Wadowicach powstają na naszych oczach

Czy dopiero w maju otwarcie restauracji?
Budowa restauracji KFC w Wadowicach

Przy ul. Biała Droga w Andrychowie widać duże postępy przy budowie centrum handlowego – Galeria Andrychów. Być może jeszcze w tym roku uda się zakończyć tę inwestycję i otworzyć działalność handlową.

Obiekt w Andrychowie na powierzchni 24 000 m² najmu będzie oferował 38 sklepów, w tym supermarket w formacie 2 200 m². Wśród najemców andrychowskiego parku handlowego znajdą się między innymi: Lidl, Leroy Merlin, Sinsay, House, Cropp, Rossmann, Martes Sport, Pepco, KiK, Jysk, Media Expert, Orange, Dealz i inni.  W okolicy działa już restauracja McDonald’s, która pomimo pandemii cieszy się dużym powodzeniem klientów.

Z kolei w Wadowicach przy  rondzie generała Okulickiego i mostu drogowego na Skawie powstaje restauracja  KFC czyli Kentucky Fried Chicken. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, w której portfelu znajdują się też takie marki jak Pizza Hut, Starbucks i Burger King.

Tymczasem branża gastronomiczna  w Polsce przeżywa kryzys. W czasie pandemii w wielu lokalach gastronomicznych zyski spadły nawet o 90%, a blisko 30% tych miejsc może nie przetrwać kryzysu i na stałe zniknie z kulinarnej mapy Polski. Ze względu na aktualne obostrzenia, w zasadzie cała sprzedaż w branży gastronomicznej odbywa się przez telefon lub online.W sprawie otwarcia restauracji wypowiedział się Paweł Borys – Prezes PFR „ Mamy program szczepień, wydaje się, że takim punktem zwrotnym w czasie tej pandemii z perspektywy tych firm może być maj, bo wydaje się, że do maja mamy szansę zaszczepić wszystkich seniorów, a są to osoby najbardziej narażone na zakażenie i wtedy zniknie ten podstawowy powód do tego, żeby zamykać firmy, starając się obniżyć poziom śmiertelności”.

Będziemy informować Państwa o wpływie nowych inwestycji na kondycję firm rodzimych handlowców.

Zobacz również: Coraz więcej zagranicznych firm zagranicznych zalewa powiat wadowicki

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x