Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Gdzie można dostać zniżki z Wadowicką Kartą Seniora?

Gdzie można dostać zniżki z Wadowicką Kartą Seniora?

Na razie nie ma zbyt wielu takich miejsc, ale być może ich przybędzie.
Foto: UM w Wadowicach

Wadowice mają już własną Kartę Seniora, uprawniającą osoby powyżej 60 roku życia do uzyskania rabatów w sklepach, punktach usługowych i na różne atrakcje. Lista przedsiębiorców, którzy udzielają zniżek jej posiadaczom jest na razie krótka, ale w przyszłości zapewne wzrośnie.

 

Pierwszą osobą, która odebrała Wadowicką Kartę Seniora jest Grzegorz Ryszkiewicz, mieszkaniec osiedla Pod Skarpą w Wadowicach (na zdjęciu pod artykułem). Aby ją otrzymać, trzeba najpierw pobrać wniosek, dostępny online (tutaj). Po wypełnieniu należy go złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach, przy ul. E. i K. Wojtyłów 4. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej będzie, jeśli zrobi to ktoś z rodziny seniora. Samotnie mieszkająca starsza osoba może po porostu zadzwonić do MOPS pod numer telefonu (33) 823 43 39 (wew. 111), a wówczas pracownik ośrodka lub wolontariusz przywiezie jej formularz do wypełnienia, po czym go odbierze. W sumie wnioski o uzyskanie Wadowickiej Karty Seniora złożyło do tej pory 168 mieszkańców gminy.

Gdzie można uzyskać z nią zniżki? Na przykład we wszystkich kawiarniach Galicjanka w Wadowicach, również przy zamówieniach z dostawą do domu, a także w piekarni Osiedlowej Pod Skarpą. Posiadacz Wadowickiej Karty Seniora może też za darmo przejechać się po mieście kolejką śladami Jana Pawła II oraz zwiedzić miniZOO w Inwałdzie. A w sklepach Społem dostanie o 100 % więcej punktów przyznawanych za zakupy uczestnikom programu „Społem znaczy Razem”. Pełna lista firm udzielających zniżek lub oferujących promocje na podstawie Wadowickiej Karty Seniora dostępna jest tutaj. (eł)

 

Zobacz również: Seniorzy z gminy Wadowice będą mieć zniżki na zakupy i rozrywki

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x