Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kalwaria. Powstało 9 kilometrów nowej sieci kanalizacyjnej

Kalwaria. Powstało 9 kilometrów nowej sieci kanalizacyjnej

Władze gminy zadbały też o wymianę starych rur wodociągowych.
Foto: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

Takie inwestycje nie są może zbyt spektakularne, ale bardzo potrzebne. Zarówno dla nas, jak i dla środowiska. W Kalwarii Zebrzydowskiej wybudowano aż 9 km sieci kanalizacyjnej. Wymieniono też 5 km rurociągów doprowadzających wodę pitną do domów.

 

Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dzięki przeprowadzonym pracom, wiele osób nie będzie już musiało pamiętać o regularnym opróżnianiu szamb. Ścieki z domów będą odpływały bezpośrednio do oczyszczalni ścieków. Oczywiście mieszkańcy muszą najpierw przyłączyć swoje nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Jak to można zrobić?

Najpierw trzeba wystąpić do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji o wydanie warunków technicznych włączenia i dokładnie zapoznać się z ich treścią. Razem z nimi właściciel posesji dostanie mapę sytuacyjną, na której należy wykonać plan z projektowaną trasą przyłącza kanalizacyjnego. Po dokonaniu niezbędnych uzgodnień trzeba jeszcze zawiadomić MZWiK o zamiarze przystąpienia do budowy i przedłożyć w siedzibie tej instytucji wykonany plan. A następnie można już rozpocząć prace ziemne.

Nowe odcinki sieci kanalizacyjnej z przepompowniami ścieków i kolektorami tłocznymi powstały w rejonie Al. Jana Pawła II, Rynku oraz ulic: Krakowskiej, J. Piłsudskiego, 11-go Listopada, Armii Krajowej, Dworcowej, Broniewskiego, M. Konopnickiej, M. Zebrzydowskiego, Rzemieślniczej, Jana III Sobieskiego oraz ks. J. Popiełuszki. – Wszystkie obiekty zostały już oddane do użytkowania. Zachęcamy, aby właściciele nieruchomości objętych kanalizacją nie zwlekali i skorzystali z możliwości przyłączenia swoich domów do sieci – mówi Bożena Mróz-Tumidajska, prezes zarządu MZWiK. (eł)

 

Zobacz również: Wojewódzkie inwestycje nabierają tempa

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x