Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolejowy rozkład jazdy z nowymi ciekawostkami

Kolejowy rozkład jazdy z nowymi ciekawostkami

Pasażerowi czekają na koniec prac modernizacyjnych.

W niedzielę 29 sierpnia br. wchodzi w życie kolejna korekta do kolejowego rozkładu jazdy. Będzie ona obowiązywać do 6 listopada br. włącznie. Jakie zmiany ona przyniesie dla pasażerów korzystających z linii kolejowej nr 117?

Przez pierwsze trzy dni obowiązywania korekty, tj. w okresie od 29 do 31 sierpnia br. ruch pociągów obywał się będzie jak dotychczas. Pociągi będą kursować między Bielskiem i Wadowicami, skąd nastąpi przewóz zastępczą komunikacją autobusową (ZKA) do Krakowa Płaszowa. Natomiast w okresie od 1 września do 6 listopada br. ruch pociągów odbywał się będzie następująco:

Od 1 września do 14 października br. włącznie ZKA od Bielska do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony, a stamtąd (postój ZKA na zatoczce przed Mebloformem) do Krakowa Płaszowa.

Od 15 października do 6 listopada br. włącznie ZKA nadal od Bielska do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony z tym, że pociągi będą kończyć bieg w Krakowie Bonarce.

Owe utrudnienia spowodowane są kontynuacją budowy mijanki i przenoszeniem przystanku w Barwałdzie Średnim, a także planowana przebudową dwóch przejazdów w Kętach.

Do połowy października pociągi będą kończyć bieg w Krakowie Płaszowie, a po tym terminie w Krakowie Bonarce. Stacja w Bonarce została gruntownie przebudowana (wysokie perony, windy) i znajduje się ona w pobliżu ważnego węzła autobusowo-tramwajowego Kraków Mateczny.

W tym czasie w Płaszowie rozpocznie się przebudowa rozjazdów w kierunku zachodnim (w kierunku Podgórza i Bonarki).

Warto wiedzieć, że linia kolejowa nr 94 na odcinku od Skawiny do Bonarki jest już całkowicie przejezdna po obu torach z nowymi przystankami (Skawina Jagielnia i Kraków Opatkowice).

Zobacz również: W powiecie wadowickim powstaną nowe przystanki kolejowe

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x