Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Komunikacyjna rewolucja w gminie Kęty

Komunikacyjna rewolucja w gminie Kęty

Nowy przewoźnik, inne numery linii autobusowych, zmienione zasady naliczania zniżek.
Foto: Komunikacja Beskidzka

Już od początku stycznia sporo się zmieni dla pasażerów korzystających dotąd z autobusów Międzygminnego Zakładu Komunikacyjnego Kęty. Nie zobaczą już dobrze im znanych pojazdów. Na trasy obsługiwane dotychczas przez MZK w Kętach wyruszą autobusy Komunikacji Beskidzkiej (czyli dawnego PKS Bielsko–Biała).

 

Zmienią się numery linii autobusowych więc trzeba uważać, by nie przegapić swojego połączenia. Jeśli ktoś jeździł zawsze linią 1, od stycznia będzie musiał wsiadać do autobusu 141. Osoby podróżujące dotąd „jedenastką”, w nowym roku muszą polować na pojazdy oznakowane numerem 146. Oto wszystkie zmiany w numeracji:

 

Nowy przewoźnik wprowadził nieco inne od dotychczasowych zasady naliczania zniżek od cen biletów. Kto i na jaką ulgę może liczyć, przedstawia poniższa tabela:

Będą też całkowite nowości. Jedna z nich 50-przejazdowy elektroniczny bilet miesięczny, czyli tak zwana EM-Karta. Aby ją otrzymać, trzeba zapłacić 10 zł kaucji. Kartę łatwo doładowuje się za pośrednictwem strony internetowej Komunikacji Beskidzkiej. Druga nowość dotyczy wyłącznie uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Każdy z nich, który ma wykupiony bilet miesięczny na dowolnej trasie, może nabyć Beskidzką Kartę Pasażera. Umożliwia ona korzystanie ze wszystkich pozostałych linii obsługiwanych przez Komunikację Beskidzką za złotówkę miesięcznie! Żeby dostać taką kartę, również należy uiścić 10 zł kaucji. Studenci i uczniowie dostaną też 20 % ulgi na bilety jednoprzejazdowe w soboty, niedziele i święta, a także w czasie wakacji – od 1 lipca do 31 sierpnia.

Godziny odjazdów autobusów można sprawdzić w internetowej wyszukiwarce połączeń przewoźnika – tutaj. (eł)

 

Zobacz również: Będzie więcej połączeń z Andrychowa do Bielska-Białej

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x