Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Na kolejowej „117” remontów ciąg dalszy. Autobusy zamiast pociągów

Na kolejowej „117” remontów ciąg dalszy. Autobusy zamiast pociągów

Modernizacja linii 117 przebiega zgodnie z planem.

W okresie od 14 marca do 12 czerwca br. włącznie obowiązywać będzie okresowa zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Zmiana będzie dotyczyć również linii kolejowej nr 117.

Na całej długości tej linii ponownie wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA). Autobusy obsługiwać będą wszystkie dworce i przystanki kolejowe. Ta zmiana wynika z trzech głównych powodów.

Na szlaku między Wadowicami i Andrychowem w dalszym ciągu prowadzone będą prace wykończeniowe w ramach rewitalizacji. W Kętach będą wznoszone filary wiaduktu nad linią kolejową w ramach budowy zachodniej obwodnicy miasta.

Natomiast w Barwałdzie Średnim rozpoczną się prace przy przenoszeniu przystanku o 300 m w kierunku wschodnim, z równoczesną budową mijanki o długości 400 m.

Normalny ruch kolejowy ma być wznowiony na okres wakacji, począwszy od 14 czerwca br. Wówczas to (w dniach od 24 czerwca do 31 sierpnia br.) na linii nr 117 ponownie pojawi się  pociąg PKP Intercity ‘Podhalanin, kursujący miedzy Szczecinem i Zakopanem.

Zobacz również: Zintegrowany transport miejski w Wadowicach

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x