Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem

Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem

Rząd wprowadza nowe zasady ochrony w walce z koronawirusem. Zaczną obowiązywać od jutra, 25 marca.

Dziś (24.03) w południe po posiedzeniu sztabu kryzysowego miała miejsce konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego na której została przekazana informacja o kolejnych obostrzeniach  w związku z koronawirusem.

Od jutra, czyli 25 marca do 11 kwietnia będą obowiązywały nowe obostrzenia. Wprowadzone zostają ograniczenia przemieszczania się z trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego.

Wprowadzone zostaje również ograniczenie liczby pasażerów w transporcie zbiorowym. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodzin lub osoby pozostające w stałym pożyciu.

W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe ograniczenia, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej .

Wciąż działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy. Wyłączone są z niej jedynie osoby, które podróżują w związku z pracą lub służbą.

Zobacz również << Przewodnik przedsiębiorcy w czasie epidemii koronawirusa >>

Podziel się tym wpisem: