Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nowe utrudnienia na drodze krajowej nr 52 koło Wadowic

Nowe utrudnienia na drodze krajowej nr 52 koło Wadowic

Ruszył remont nawierzchni na odcinku Klecza Dolna – Wadowice.
Foto: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła kolejny etap prac na drodze krajowej nr 52 w okolicy Wadowic. Mają być one prowadzone późnymi popołudniami i wieczorami, by nie zakorkować tej ważnej trasy.

 

Dzisiaj (22 września) ruszyły roboty związane z wymianą nawierzchni drogi krajowej na półtorakilometrowym odcinku Klecza Dolna – Wadowice. Na razie trwa frezowanie. W przyszłym tygodniu wykonawca zamierza położyć dwie warstwy nowej nawierzchni, a także uzupełnić i wyprofilować pobocza. W planach jest również wymiana krawężników w dwóch zatokach autobusowych, czyszczenie odwodnienia i poprawienie skarp uszkodzonych przez ulewne deszcze.

Prace zorganizowano w taki sposób, by odbywały się po godzinach szczytu, od około 17.00. Ma to zminimalizować utrudnienia dla kierowców, choć akurat na tej drodze ruch jest intensywny również późnym popołudniem. Nawet po 17.00. Remont teoretycznie powinien zakończyć się nie później niż 15 października, ale dużo zależy od aury. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjała prowadzonym robotom, mogą się one przeciągnąć. (eł)

 

Zobacz również: Dobre tempo prac na drodze wojewódzkiej pomiędzy Wieprzem i Zatorem

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x