Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze ponownie otwarty

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze ponownie otwarty

Energylandia w Zatorze to jedna z najbardziej popularnych miejscówek na mapie Polski.
foto: Małopolski Urząd Wojewódzki

Spragnieni atrakcji Polacy przyjechali ( 21 maja) do Zatoru, gdzie po decyzji rządu o luzowaniu obostrzeń odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego sezonu w Parku Rozrywki Energylandia. Odmrożenie kolejnej branży następuje z zachowaniem środków sanitarnych.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, marszałek Iwona Gibas i Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Utrzymujący się trend spadkowy zachorowań na COVID-19 pozwolił na ponowne otwarcie takich miejsc jak to w Zatorze. Dzięki skutecznej polityce rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego powoli wracamy do normalności. Zapewniam, że największy park rozrywki w Polsce, jakim jest Energylandia, funkcjonuje w reżimie sanitarnym, dlatego możemy czuć się tutaj bezpiecznie – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Energylandię obowiązuje utrzymanie maksymalnie 50 proc. przepustowości. Na terenie całego obiektu znajdują się stacje do dezynfekcji rąk. Powołano specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem jest ciągła dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek czy siedzeń. Nad 35 hektarami parku rozrywki lata dron, opryskując teren płynem odkażającym. Goście zobowiązani są do noszenia maseczek, a temperaturę ich ciał sprawdzają specjalne bramki termowizyjne. Z usług restauracji można korzystać jedynie w ogródkach.

Popyt i zainteresowanie usługami branży rozrywkowej dają nadzieję, że ten najgorszy finansowo czas gospodarczy za kilka miesięcy będzie już za nami – dodaje wiceminister Olga Semeniuk.

Liczba gości, która w ubiegłym roku odwiedziła Energylandię, spadła o ok. 50 proc. w porównaniu do poprzedniego sezonu. Sumaryczne straty wynikające z pandemii wyniosły kilkadziesiąt milionów złotych.

Branża eventowa i parków rozrywki mogła jednak korzystać ze wsparcia przygotowanego przez rząd: tarcz finansowych PFR oraz tarcz branżowych. Do polskich firm trafiło już ok. 214 mld zł w ramach różnych instrumentów z Tarczy Antykryzysowej.

Energylandia wciąż się rozwija i wprowadza nowe atrakcje. W planach są m.in. budowa hotelu, krytego parku wodnego oraz dalszych stref zabaw.

Zobacz również: Ruszają umorzenia z Tarczy Finansowej 1.0

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x