Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Placówki szkolne, żłobki i przedszkola będą zamknięte w całej Polsce

Placówki szkolne, żłobki i przedszkola będą zamknięte w całej Polsce

Z powodu koronawirusa zachorowało na świecie prawie 120 tys. osób, z czego ponad  4200 zmarło. W Polsce na ten moment potwierdzonych zostało 25 przypadków zakażeń.  

Z powodu koronawirusa zachorowało na świecie prawie 120 tys. osób, z czego ponad  4200 zmarło. W Polsce na ten moment potwierdzonych zostało 25 przypadków zakażeń.

W związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce Prezes Rady Ministrów po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – zdecydował o wprowadzeniu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się tego wirusa, a przez to zmniejszających ryzyko epidemii. W związku z tym Przez najbliższe 2 tygodnie wszystkie przedszkola, placówki szkolne, uczelnie oraz muzea zostaną zamknięte.

Od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni. Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, placówki oświatowej. – przekazuje Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Dodaje również:

Działamy zapobiegająco i profilaktycznie. Dzięki takim działaniom ograniczymy w Polsce duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd decyzja o ograniczeniu miejsc pełnych ludzi, żebyśmy mogli działać zapobiegawczo.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:

  • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
  • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
  • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
  • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Wszystkie niezbędne i bieżące informacje można znaleźć na: gov.pl/koronawirus.

Zobacz również << Zalecenia dla obiektów handlowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa >> 

Podziel się tym wpisem: