Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Powiat Wadowicki pracuje nad nową strategią

Powiat Wadowicki pracuje nad nową strategią

Ruszyły szerokie konsultacje społeczne.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach przystąpiło do opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Wadowickiego na lata 2021 – 2027.

Najpierw odbędą się szerokie konsultacje społeczne. W tym celu władze papieskiego powiatu proszą o propozycje ważnych zadań, które powinny znaleźć się w Strategii.

Starostwo opracowało ankiety, adresowane do  mieszkańców powiatu wadowickiego, organizacji pozarządowych i firm działających na terenie powiatu. Mają one pomóc w tworzeniu zapisów do dokumentu.

Powiat Wadowicki, jako jeden z pierwszych samorządów tego szczebla w Małopolsce, opracował swoją pierwszą strategię w 1999r.

Starostą był wtedy Józef Kozioł, który piastował to stanowisko przez dwie kadencje.

W następnych latach kontynuowano opracowywanie strategicznych dokumentów, które przyczyniały się do rozwoju powiatu.

Powiat Wadowicki posiada profesjonalną kadrę urzędników, których wiedza i doświadczenie gwarantowały wysoką jakość świadczonych usług i realizację zapisów wszystkich dotychczasowych dokumentów strategicznych.

Z pewnością jest to zasługa zasłużonych dla powiatu osób, które pracują w Starostwie Powiatowym w Wadowicach od początku jego powstania.

Maria Warchoł – Skarbnik Powiatu Wadowickiego i  Beata Geisler – Sekretarz  Powiatu Wadowickiego, to najbardziej doświadczeni urzędnicy Powiatu. Z ich wiedzy korzystali wszyscy dotychczasowi włodarze powiatu.

Liczymy, że obecny Zarząd Powiatu ze Starostą Eugeniuszem Kurdasem na czele, wykorzysta cały swój potencjał, aby stworzyć dokument służący wszystkim mieszkańcom powiatu wadowickiego.

Portal Infokropka.pl będzie prezentował postępy prac nad Strategią.

 

Zobacz również: Wielka zgoda w Radzie Powiatu Wadowickiego

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook