Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Powiat Wadowicki z nowoczesnym Inkubatorem i Centrum Edukacyjnym

Powiat Wadowicki z nowoczesnym Inkubatorem i Centrum Edukacyjnym

Projekt w wadowickim "Ekonomiku" udało się zrealizować dzięki współpracy i zgodzie wszystkich partnerów.

Trwa inwestycyjny rozmach w szkołach Powiatu Wadowickiego. Niedawno oddano nowe pracownie zawodowe w Andrychowie i w Wadowicach. Ale na tym nie koniec!

 W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach oficjalne otwarto Akademickie Centrum Edukacyjne z Inkubatorem Organizacji Pozarządowych.

Inwestycja, którą oficjalnie otwarto w dniu 24 czerwca, miała swój początek w 2017 roku, kiedy to ówczesny zarząd powiatu podjął decyzję o przygotowaniu projektu i ubieganiu się o jego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W 2018 roku projekt na dwa lata trafił na listę rezerwową, a w marcu 2020 r. – ku wielkiej radości władz powiatu – Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał go do dofinansowania. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych, a otrzymane dofinansowanie ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych. Inicjatywa otrzymała wsparcie nie tylko ze środków Unii Europejskiej, ale też z budżetu państwa, gdyż na inwestycję przeznaczono ponad 800 tysięcy złotych z pieniędzy otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, co znacznie odciążyło budżet powiatu.

Projekt w wadowickim “Ekonomiku” udało się zrealizować dzięki współpracy i zgodzie wszystkich partnerów czyli: Samorząd Województwa Małopolskiego ( Zarząd WM, Rafał Stuglik – radny Województwa Małopolskiego), Powiat Wadowicki na czele ze Starostą Wadowickim – Eugeniuszem Kurdasem, oraz posłem Filipem Kaczyńskim.

W uroczystości wzięli również udział m.in. poseł Filip Kaczyński, członek zarządu Województwa Małopolskiego Marta Lech-Malec, Rafał Stuglik – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Eugeniusz Kurdas – Starosta Wadowicki, Beata Smolec – Wicestarosta Wadowicki,  małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer oraz brat ks. prof. Józefa Tischnera – Kazimierz Tischner.

 

Zobacz również: Szkolnictwo zawodowe ma przyszłość. Nowe pracownie w Andrychowie

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x