Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Rusza przebudowa ulicy Sienkiewicza. Zmiana organizacji ruchu

Rusza przebudowa ulicy Sienkiewicza. Zmiana organizacji ruchu

Podobnie jak w przypadku ulicy Lwowskiej, także w tym przypadku inwestycja została podzielona na kilka etapów.

Zamknięcie fragmentu ulicy Sienkiewicza i przylegającego do niej placu przy „Starej Rzeźni” oraz uruchomienie dwukierunkowej jazdy na odcinku ulicy Krakowskiej. Wszystko w związku z rozpoczynającą się przebudową ulicy Sienkiewicza.

Rusza przebudowa ulicy Sienkiewicza. Podobnie jak w przypadku ulicy Lwowskiej, także w tym przypadku inwestycja została podzielona na kilka etapów, po to, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. Pierwszy etap obejmuje przebudowę północnego odcinka ulicy, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Teatralną oraz Sikorskiego. W ciągu najbliższych dni fragment ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodów. Już od poniedziałku (16.03) zamknięty będzie znajdujący się w tym miejscu plac przy „starej rzeźni”, na którym niebawem rozpocznie się budowa wielkiego parkingu na ponad 100 stanowisk. 

W zamian uruchomiony zostaje ruch dwukierunkowy na dolnym odcinku ulicy Krakowskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z placem obrońców Westerplatte oraz ulicą Teatralną. Aby wydzielić dwa pasy ruchu, w tym miejscu obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania. 

W ramach prac oprócz modernizacji nawierzchni i chodników, przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych – wraz z przepompownią wód deszczowych. Ulica kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która teraz zostanie kompleksowo zmodernizowana. Przebudowa pierwszego odcinka ma potrwać kilka tygodni.

Wykonawcą przebudowy jest firma Strabag, która zgodnie z umową ma ją zrealizować do 30 listopada 2020 roku. Inwestycja ta jest realizowana wspólnie z Powiatem Wadowickim oraz z Wadowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 11 mln zł.

Źródło: UM Wadowice.

Zobacz również << Zamknięcie odcinka drogi powiatowej na trasie Brody – Palcza >>

Podziel się tym wpisem: