Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Rząd reaguje na nowe dostawy szczepionek. Będzie więcej punktów szczepień

Rząd reaguje na nowe dostawy szczepionek. Będzie więcej punktów szczepień

Do końca sierpnia, szansa na zaszczepienie wszystkich chętnych.

Wtorek przynosi rewolucyjne wręcz zmiany w dotychczasowym harmonogramie szczepień. Podczas konferencji prasowej Premier – Mateusz Morawiecki przedstawił plan działań w tym zakresie

Powstaną nowe punkty szczepień. W pierwszym kwartale szczepienia były wykonywane w szpitalach węzłowych, szpitalach tymczasowych, w POZ-ach. Szkieletem tego systemu będą teraz szpitale tymczasowe, ponadto: w każdym powiecie, w którym jest szpital, to będzie jeden szpital tradycyjny, który będzie realizował szczepienia. Oprócz tego w każdym powiecie będzie jeden punkt szczepień prowadzony przez samorząd.

„Przed końcem pierwszego kwartału wykonaliśmy 6-milionowe szczepienie. Do końca drugiego kwartału wykonamy 20 mln szczepień, a do końca sierpnia planujemy zaszczepić wszystkich chętnych. Liczy się każdy dzień. Nie ma minuty, godziny, dnia, żeby ta zwłoka nas nie kosztowała zdrowie i życie. Jest niezwykle ważne, żebyśmy cały ten system przygotowali tak, by zaszczepić jak największą część narodu” – mówił Premier Morawiecki.

„Od 12 kwietnia zaczynamy zapisy dla 1962 rocznika i potem przez kolejne 2 tyg. aż do rocznika 1973 będzie trwała rejestracja. Każdego dnia uruchamiamy kolejną grupę. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z etapów II i III i wprowadzić szczepienia populacyjne – zapowiedział minister Michał Dworczyk.

Zobacz również: Koronawirus nie zwalnia tempa.Trudna sytuacja w powiecie oświęcimskim

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x