Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Samorządy uchwalają budżety na 2022 rok. Powiat Wadowicki wykazał się jednomyślnością

Samorządy uchwalają budżety na 2022 rok. Powiat Wadowicki wykazał się jednomyślnością

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Wadowicach, priorytetem inwestycyjnym.

Przegląd samorządowych planów na 2022 rok rozpoczynamy od Powiatu Wadowickiego, który w dniu 30 grudnia zatwierdził swój budżet.

Dochody Powiatu na przyszły rok zaplanowano na kwotę 175.213.346,91 zł, wydatki na sumę 204.838.226,91 zł. Różnica pokryta zostanie z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu, kredytów bankowych oraz spłaty pożyczki przez wadowicki ZZOZ.

Do najważniejszych zadań należeć będą m.in. przebudowa drogi powiatowej Nr 1782K w miejscowościach: Zebrzydowice, Stanisław Dolny, Marcyporęba, Brzezinka, Brzeźnica, przebudowa drogi powiatowej Nr 1738K w Rzykach, przebudowa drogi powiatowej Nr 1728K w Izdebniku, budowa hal sportowych przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, czy np. pierwszy etap rozbudowy pawilonu „E” szpitala powiatowego w Wadowicach.

I właśnie tej ostatniej inwestycji dotyczyła druga bardzo ważna uchwała podjęta przez radnych powiatowych w przedostatni dzień 2021 roku. Na wniosek dyrekcji Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach Rada Powiatu przyjęła bowiem stanowisko, w którym poparła realizację inwestycji pn. „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów szpitala im. św. Jana Pawła II w Wadowicach poprzez nadbudowę Pawilonu „E” o dwie kondygnacje oraz uporządkowanie funkcji szpitala” Przypomnijmy, że pawilon „E” ma obecnie pięć kontygnacji. Budowa szóstej ma umożliwić utworzenie nowego Ośrodka Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej. Na siódmej – według planów dyrekcji ZZOZ – mają zostać umieszczone oba oddziały chorób wewnętrznych, z których jeden obecnie znajduje się w pawilonie E, natomiast drugi w pawilonie C. Szacowany koszt rozbudowy szpitala to ok. 30 mln zł. 15 mln zł ma pochodzić z budżetu powiatu, resztę potrzebnych środków ZZOZ chce pozyskać z zewnątrz. Prace będą prowadzone w latach 2022 – 2023.

Nasz komentarz:

Naszym zdaniem, rozbudowa szpitala powiatowego to bardzo ambitny i potrzebny projekt. Wstępny koszt tej inwestycji to ok. 30 mln zł, jednak w budżecie Powiatu trudno znaleźć takie środki. Wydaje się, że znając determinację obecnych włodarzy powiatowych oraz zaangażowanie parlamentarzystów i radnych wszystkich szczebli, planowana inwestycja doczeka się realizacji. Papieski Powiat na to zasługuje.

Portal Infokropka. pl, będzie na bieżąco informować Państwa o postępach  tych prac.

 

 

zobacz również: Nowa siedziba Wadowickiego Pogotowia Ratunkowego

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x