Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ścieżka rowerowa jak z obrazka, choć nie wszystkich zachwyca

Ścieżka rowerowa jak z obrazka, choć nie wszystkich zachwyca

Powstał pierwszy odcinek nowej trasy dla wadowickich miłośników dwóch kółek.
Foto: UM Wadowice

Zakończył się pierwszy etap budowy trasy rowerowej w Wadowicach. W jego ramach powstała odpowiednio oznakowana ścieżka wzdłuż obwodnicy, między rondami generałów Czumy i Andersa. Burmistrz Bartosz Kaliński zapewnia, że to dopiero początek inwestycji, która mają zaowocować siedmiokilometrową siecią tras dla cyklistów.

 

Pierwsza pobiegnie wzdłuż całej obwodnicy oraz wału powodziowego przy drodze za Maspexem, a dalej ulicami Putka oraz Zegadłowicza, kończąc się przy skręcie do Krytej Pływalni Delfin. Druga powstanie po obu stronach ulicy Lwowskiej, w ramach przebudowy tej drogi – informuje Bartosz Kaliński.

Trasy mają się łączyć z parkingami obok dworców autobusowego i kolejowego oraz Starej Rzeźni przy ulicy Sienkiewicza. Powstaną tam miejsca postojowe dla rowerów, a nawet specjalne stacje serwisowe. Łączny koszt inwestycji wyniesie prawie 9 mln zł, z czego 5,3 mln zł będzie pochodziło ze środków unijnych, w ramach programu Park&Ride. Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: Putka, Lwowskiej i Legionów.

Wybudowany do tej pory odcinek trasy ma około 800 metrów długości. Prezentuje się bardzo dobrze, aczkolwiek cykliści dostrzegli w nim pewne wady. Jak twierdzą, nawierzchnia ścieżki, choć nowa, już jest nierówna… (eł)

 

Zobacz również: Nowe utrudnienia na drodze krajowej nr 52 koło Wadowic

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
5 1 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x