Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Seniorzy z gminy Wadowice będą mieć zniżki na zakupy i rozrywki

Seniorzy z gminy Wadowice będą mieć zniżki na zakupy i rozrywki

Umożliwi im to Wadowicka Karta Seniora.

Każda osoba, która skończyła 60 lat, może wyrobić sobie Ogólnopolską Kartę Seniora, która uprawnia do zniżek w wielu punktach w Polsce. Ale niekoniecznie tam, gdzie jej właściciel żyje… Na przykład w Wadowicach niewiele jest firm, które ją respektują. Ale już wkrótce ludzie w wieku 60+ z wadowickiej gminy będą mieli własną kartę seniora.

 

Ma to być ważny element lokalnej polityki społecznej i senioralnej gminy. Chodzi o to, by ułatwić starszym ludziom dostęp do różnych usług i rozrywek, a tym samym dać im szansę na podniesienie poziomu aktywności i sprawności. – Dzięki tej karcie nasi seniorzy będą mogli korzystać z ulg i rabatów w zakresie kultury, sportu, rekreacji, turystyki, wypoczynku, ochrony zdrowia i oświaty, oferowanych przez firmy i instytucje, które przystąpią do programu – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Na razie przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na współpracę, jest niewielu, ale ich liczba ma się sukcesywnie rozrastać. Wprowadzenie zniżek dla posiadaczy Wadowickich Kart Seniora zaoferowały do tej pory między innymi: Okomedis Wadowice, kawiarnia Galicjanka, Piekarnia Osiedlowa, Allbag i sklepy PSS Społem. Włodarz miasta zachęca do wprowadzenia ulg dla osób po sześćdziesiątce również inne firmy, a także instytucje publiczne i organizacje pozarządowe. Jak dodaje, zgłoszenia do współpracy przyjmowane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach pod numerem telefonu: 33 823 43 39 (wew. 103 lub 111).

Tam też mieszkańcy gminy będą mogli zgłaszać się po karty seniora. Mają być one dostępne od 1 grudnia tego roku. (eł)

 

Zobacz również: Lipa zamiast ulicy

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x