Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Starostwo podjęło ważne decyzje. Przedsiębiorcy i ZZOZ otrzymają pomoc

Starostwo podjęło ważne decyzje. Przedsiębiorcy i ZZOZ otrzymają pomoc

To była bardzo nietypowa sesja Rady Powiatu w Wadowicach. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

W czwartek, 7 maja radni powiatu wadowickiego obradowali nie na sali sesyjnej starostwa, ale ze względów bezpieczeństwa na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach. Radni siedzieli w odpowiedniej odległości od siebie z założonymi na twarz maseczkami bądź przyłbicami.

W trakcie posiedzenia podjęto ważną decyzję dla przedsiębiorców. Starostwo powiatowe odstępuje od pobierania należności z tytułu czynszu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Powiatu Wadowickiego od przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID — 19.

Dodatkowo zadecydowano taże o udzieleniu dotacji w wysokości do 433 300 zł dla ZZOZ w Wadowicach. Dotacja zostanie przeznaczona na wkład własny do projektu „Małopolski System Informacji Medycznej”. Program daje możliwość elektrycznej wymiany danych oraz zwiększenie w skali regionu dostępności i jakości e-usług świadczonych dla pacjentów.

Wśród innych uchwał przyjętych na sesji były m.in. te związane z utworzeniem od 1 września 2020 roku Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, która będzie częścią Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach oraz powierzenia gminie Kalwaria Zebrzydowska zadania własnego Powiatu Wadowickiego w zakresie opracowania dokumentacji związanej z budową chodnika przy drodze powiatowej nr 1785K Brody – stacja kolejowa Leńcze.

Zobacz również << Czytelnicze rekordy wadowickiej biblioteki >>

Podziel się tym wpisem: