Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Strażacy z Mucharza i Przytkowic otrzymają nowe wozy bojowe

Strażacy z Mucharza i Przytkowic otrzymają nowe wozy bojowe

Wymiana taboru samochodowego w małopolskich jednostkach OSP przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa Małopolan.

Małopolskie jednostki OSP otrzymają dofinansowanie na zakup 7 ciężkich i 18 średnich samochodów bojowych. Do druhów z naszego województwa trafi 25 nowych wozów. Gmina Mucharz, jako jedna z dwóch gmin w Powiecie Wadowickim, pozyskała środki na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Ochotnicza Straż Pożarna z Mucharza, pozyskała środki na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Będzie to pierwszy nowy samochód strażacki w historii Gminy. Służyć będzie mieszkańcom i turystom, chroniąc ich mienie i dbając o ich bezpieczeństwo.

Obecnie strażacy dysponują wysłużonym samochodem z 1982 r. Jednostka OSP w Mucharzu od lat stara się o nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.

Ubiegając się o dotację na zakup takiego samochodu, należało wykazać wkład własny w wysokości 300.000 zł, którego będzie pochodził z budżetu Gminy Mucharz (247.000 zł), budżet Powiatu Wadowickiego (30.000 zł) oraz ze środków własnych OSP. Całkowity koszt samochodu to około 900 tys. zł.

Pozostałe środki będą pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz z Krajowego Systemu Ratowniczo –Gaśniczego.

Zobacz również: Nowa auta dla strażaków. Będzie bezpieczniej

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x