Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Szkolnictwo zawodowe ma przyszłość. Nowe pracownie w Andrychowie

Szkolnictwo zawodowe ma przyszłość. Nowe pracownie w Andrychowie

Tomasz Bizoń - Dyrektor CKZiU w Andrychowie, od wielu lat skutecznie kształci młodzież w zawodach przyszłości.

Województwo Małopolskie, dostrzegając konieczność rozwoju kształcenia zawodowego, skoncentrowało swoje działania na podniesieniu jego jakości poprzez realizację projektu systemowego o zasięgu regionalnym, realizowanego w partnerstwie  z organami prowadzącymi szkolnictwo zawodowe w Małopolsce.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie odbyło się oficjalne otwarcie nowych warsztatów. Szkoła wzbogaciła się o dwie pracownie dydaktyczne: ekonomiki transportu oraz maszyn i urządzeń CNC, które zostały wyposażone w nowoczesny i profesjonalny sprzęt. W szkole pojawili się przedstawiciele sejmu, władz Małopolski, Powiatu Wadowickiego i innych urzędów oraz partnerzy, z którymi szkoła współpracuje czyli przedstawiciele firm i instytucji.
Zaproszeni goście z podziwem zapoznali się z nowoczesnymi narzędziami do edukacji zawodowej. Młodzież zaprezentowała sprzęt i własne umiejętności, które dzięki takim urządzeniom, mogą kształtować na lekcjach zawodu. Niewątpliwie szkoła podejmuje spory wysiłek, aby spełnić oczekiwania rynku pracy, a współpraca z partnerami, firmami i instytucjami powoduje, że coraz bardziej wzrasta konkurencyjność  absolwentów na rynku pracy. W takcie spotkania młodzież szkolna pochwaliła się umiejętnością posługiwania się m.in. nowoczesną obrabiarką sterowaną numerycznie, wózkiem widłowym oraz maszyną do rozpakowywania towarów.

Jak mówi Rafał Stuglik – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego „ Cieszę się, że samorząd Województwa Małopolskiego dostrzega konieczność wspierania szkolnictwa zawodowego. Tylko w ostatnich latach do szkół na terenie powiatu wadowickiego, realizujących ten model edukacji trafiło ok. 40 mln zł. Wdrażane działania prowadzić mają do podniesienie atrakcyjności szkół zawodowych, wyposażenia uczniów w kwalifikacje ułatwiające znalezienie miejsca na rynku pracy oraz odpowiedniego przygotowania kadr kształcących w zawodach kluczowych dla przyszłości Małopolski”.

Nasz komentarz:  Powiat Wadowicki należy do liderów kształcenia zawodowego w Małopolsce. Przypomnijmy, że już w 2017 roku ówczesny Starosta Wadowicki – Bartosz Kaliński pozyskał 15 mln zł na rozwój edukacji zawodowej. Te ogromne środki finansowe umożliwiły powstanie Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w powiecie wadowickim.

Zobacz również: Wadowickie spotkanie z beneficjentami otwartych konkursów ofert województwa małopolskiego w dziedzinie kultury

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x