Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Szpitale w Oświęcimiu i w Suchej Beskidzkiej wstrzymują zabiegi planowe

Szpitale w Oświęcimiu i w Suchej Beskidzkiej wstrzymują zabiegi planowe

W celu ochrony życia i zdrowia pacjentów szpital zdecydował o wstrzymaniu planowych zabiegów.

W ostatnim czasie właściwe w każdym szpitalu wstrzymano odwiedziny aby przeciwdziałać roznoszenia wirusa typu SARS-CoV-2 oraz innych wirusów. Jednak Szpitale nie poprzestały na tych obostrzeniach. W celu ochrony życia i zdrowia pacjentów Dyrekcje Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu oraz Szpitala Suchej Beskidzkiej zdecydowały się na wstrzymanie planowych zabiegów.

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu uprzejmie informuje, że ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną  spowodowaną zagrożeniem COVID – 19 i  ograniczeniem dostępu do środków ochrony osobistej dla personelu medycznego od dnia jutrzejszego, tj. 13 marca 2020 r., wstrzymuje się wykonywanie planowych zabiegów. – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu Edward Piechulek.

To bardzo rozsądne rozporządzenie, szczególnie, że zostają zamykane wszystkie placówki oświatowe, muzea, pływalnie oraz odwoływane są wszelkie imprezy masowe, nawet takie które mogłyby skupić kilkadziesiąt osób. Z tego powodu również szpitale w tym okresie chcą maksymalnie ograniczyć ilość pacjentów. Jeżeli zabieg lub operacja nie jest ratującą życie pacjenta, nie będzie wykonywana – do odwołania. To pozwoli na przygotowanie więcej ewentualnych miejsc dla osób zarażonych zjadliwym wirusem. W czwartek (12.03) również Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej opublikował komunikat dla pacjentów.

Ze względu na aktualną sytuację i zwiększone ryzyko epidemiologiczne, a także istotne ograniczenie środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej informuje, że od  16 marca 2020 r. wstrzymane są wszystkie planowe zabiegi operacyjne. Wstrzymanie zabiegów planowych nie dotyczy zabiegów ratujących życie i pacjentów onkologicznych.  Decyzja obowiązuje do odwołania. – Dyrekcja ZOZ Sucha Beskidzka.

Zobacz również << Nowe zalecenia – szpitale wstrzymują odwiedziny chorych >>

Podziel się tym wpisem: