Szpitale zasypywane nowym sprzętem

Szpitale zasypywane nowym sprzętem

Dzięki Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej lecznice w Wadowicach, Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu są coraz lepiej wyposażone.
  • 20 lipca, 2020
  • 23:15
Foto: ZZOZ w Wadowicach

W ostatnich dniach szpitale w regionie wzbogaciły się o sprzęt niezbędny zarówno do walki z COVID-19, jak i innymi chorobami. Są to urządzenia zakupione w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pieniądze na ten cel pochodzą ze środków unijnych oraz budżetów państwa i województwa.

 

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu otrzymał monitor hemodynamiczny o wartości blisko 130 tys. zł. To urządzenie służące do ciągłego monitorowania chorego w zakresie pomiarów układu krążenia oraz parametrów oddechowych.

Z kolei Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach miał w lipcu dwie dostawy nowego sprzętu. Najpierw dostał łóżko szpitalne z systemem pomiaru wagi pacjenta oraz respirator transportowy z niezbędnymi akcesoriami. W następnej kolejności trafiły do niego 4 kardiomonitory modułowe wraz z centralą monitorującą. Sprzęt ten umożliwia monitorowanie czynności życiowych pacjentów z odczytem różnych parametrów w jednym miejscu (ciśnienia tętniczego, saturacji, temperatury ciała i tętna).

Natomiast ZOZ w Suchej Beskidzkiej otrzymał między innymi respirator i aparat do oznaczania koronawirusa metodami genetycznymi/molekularnymi wraz z niezbędnym wyposażeniem, a także 100 testów diagnostycznych. Koszt tego wszystkiego to ponad 300 tys. zł.

Nie były to bynajmniej pierwsze dostawy sprzętu w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Wcześniej szpitale dostały między innymi nowoczesne ambulanse.

 

Zobacz również: Blisko 10 milionów wsparcia dla szpitali z Małopolski Zachodniej

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook