Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Trwa rozbudowa szpitala w Wadowicach

Trwa rozbudowa szpitala w Wadowicach

Prace budowlane wykonuje firma WARBUD S.A. z Warszawy, ich koszt to ok. 32 mln zł.

 Wadowicki szpital rośnie w oczach. Główny budynek zyskał dwa piętra, na których za rok będą nowe sale operacyjne, endoskopowe i zabiegowe. Zwiększy się tym samym komfort pracy lekarzy i leczenia pacjentów. Prace pochłonęły ponad 32 mln zł.

Wadowicki szpital powiatowy urósł o dwa piętra. Rozbudowa rozpoczęła się w połowie lipca. Teraz trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. A jest co robić, bo nowa przestrzeń to ponad 2400 metrów kwadratowych. Będzie bardziej komfortowo i znacznie szybciej.

Budowany ośrodek ma służyć wykonywaniu świadczeń zdrowotnych technikami małoinwazyjnymi, tak aby pacjent mógł w jednym dniu przyjść i wyjść do domu. Jedna z sal będzie poświęcona chirurgii głowy i szyi, a więc świadczeniom w zakresie okulistyki laryngologii, których dziś ponad 160 tysięcy mieszkańców powiatu musi szukać w innych placówkach w województwie.

Dzięki rozbudowie poprawą się warunki do rehabilitacji pacjentów – sala gimnastyczna będzie bardziej przestronna, ma pojawić się komora kriogeniczna i dział hydroterapii. Następnie powstanie specjalistyczny oddział rehabilitacyjny, który pozwoli na zajmowanie się chorymi całodobowo. Dziś wadowicka rehabilitacja leczy 240 osób miesięcznie.

Postępy na budowie śledzili m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego –  Łukasz Smółka oraz radni województwa Rafał Stuglik i Rafał Kosowski. Ta ogromna inwestycja jest przełomowym momentem dla wadowickiego szpitala, a jest możliwa dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich w wysokości aż 15 milionów złotych. Dzięki niej placówka będzie mogła rozpocząć udzielanie świadczeń, których do tej pory nie mogła realizować ze względu na bariery infrastrukturalne – mówi Rafał Stuglik – radny sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

Zobacz również: Duże wsparcie dla strażaków w powiecie wadowickim

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x