Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Uroczyste ślubowanie 45 nowo przyjętych policjantów, czterech z nich trafi do Wadowic

Uroczyste ślubowanie 45 nowo przyjętych policjantów, czterech z nich trafi do Wadowic

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

10 marca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 45 nowo przyjętych policjantów, w tym 10 kobiet. To pierwsze przyjęcie do służby w tym roku.

Do młodych adeptów sztuki policyjnej przemówił ks. prof. Norbert Pikuła, życząc „aby służba zawsze była ich pasją i radością życia, a czyhające niebezpieczeństwo nigdy ich nie dotknęło”. Jednocześnie szef małopolskich policjantów podkreślił, że służba w Policji to honor i zaszczyt, ale także pasja, od której można się uzależnić.

45 funkcjonariuszy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 7 osób zasiliło szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji. Również Komenda Miejska Policji w Krakowie zyskała 6 nowych funkcjonariuszy.
Zasilone zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. 4 nowych funkcjonariuszy trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W jednostkach Policji w Zakopanem, Wadowicach, Oświęcimiu, Olkuszu służbę rozpocznie po 3 nowych funkcjonariuszy. Komendy Powiatowe Policji w Chrzanowie, Wieliczce, Nowym Targu, Limanowej oraz w Gorlicach i w Bochni zyskały po 1 młodym adepcie sztuki policyjnej. Natomiast powiat dąbrowski zasili 2 policjantów. Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie trafiło 5 funkcjonariuszy, a w Komendzie Miejskiej w Nowym Sączu rozpocznie pracę 3 policjantów.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

Źródło; Policja.

Zobacz również << Potencjalny zabójca wyeliminowany z ruchu drogowego >>

 

Podziel się tym wpisem: