Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

VeloSkawą nad Jezioro Mucharskie!

VeloSkawą nad Jezioro Mucharskie!

W listopadzie przejedziemy kolejnym odcinkiem trasy VeloSkawa.

Rowerzyści na pewno będą zadowoleni! Już niedługo będziemy mieli okazję przejechać rowerem z Wadowic aż do Jeziora Mucharskiego! Właśnie dzisiaj został przekazany teren pod budowę trasy rowerowej VeloSkawa.

Kolejny odcinek trasy rowerowej VeloSkawa przy rzece Ponikiewka do tarasu widokowego przy zaporze w Świnnej Porębie, kładka rowerowa oraz dwa przepusty powstaną w ramach przekazanej dzisiaj w Wadowicach umowy. Koszt inwestycji to ponad 4,6 miliona złotych.

Wadowice rozkręcają się z miesiąca na miesiąc z budową ścieżek rowerowych. Już od kilku lat tworzymy trasy rowerowe dla naszych mieszkańców i nie tylko.

Nowy odcinek będzie miał 2,5 kilometra długości, stanie się częścią istniejącej trzykilometrowej ścieżki VeloSkawa. Z Wadowic dotrzemy aż nad Jezioro Mucharskie! – właściwie do samego punktu widokowego przy Zaporze w Świnnej Porębie. Jak podkreśla  Burmistrz Wadowic– Bartosz Kaliński największym wyzwaniem będzie budowa mostu rowerowego na Ponikiewce.

Dobra współpraca owocuje w dobre inwestycje. Tak jest także w tym przypadku. Dzisiejsze wydarzenie jest bardzo ważne dla samorządów miasta Wadowice, Gminy Mucharz i samorządu województwa. Budujemy kolejny odcinek trasy VeloSkawa. Dzisiejsze wydarzenie jest wywiązaniem się z naszych wcześniejszych zobowiązań i zapewnień o powstaniu tej trasy – mówił marszałek Witold Kozłowski.

„Wadowicka trasa należy do najbardziej malowniczych w całej Małopolsce. Turystyka rowerowa w naszym regionie rozwija się w niesamowitym tempie. Trasy rowerowy stały się wizytówką Małopolski. Cieszę się z dzisiejszego wydarzenia i dobrej współpracy z samorządem Wadowic. Dziękuję panu burmistrzowi za ciągłą troskę o wadowickie inwestycje, o których często mówi podczas naszych spotkań. Od samego początku wspierałem ten projekt.” – mówi Rafał Stuglik – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Iwona Gibas z zarządu województwa, burmistrz Wadowic – Bartosz Kaliński, Rafał Stuglik – radny sejmiku województwa małopolskiego oraz parlamentarzyści.

 

Zobacz również: Rusza budowa przystanku kolejowego w Dąbrówce nad Jeziorem Mucharskim

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x