Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W powiecie wadowickim powstaną nowe przystanki kolejowe

W powiecie wadowickim powstaną nowe przystanki kolejowe

Dobra wiadomość dla pasażerów pociągów.

W maju br. Rada Ministrów podjęła uchwałę o budowie blisko 200 nowych przystanków kolejowych w całej Polsce za kwotę około jednego miliarda złotych (przeciętny koszt budowy jednego przystanku wynosi około 5 milionów złotych).

Do 2025 r. w powiecie wadowickim powstaną aż trzy nowe przystanki kolejowe. Wszystkie one zlokalizowane będą przy linii kolejowej nr 97.

Jeden z nich powstanie w Zebrzydowicach w gminie kalwaryjskiej, a dwa następne w gminie stryszowskiej. Będą to przystanki w Zakrzowie i Dąbrówce. Zwłaszcza przystanek w Dąbrówce będzie bardzo przydatny dla licznych turystów spędzających urlopy nad brzegiem Jeziora Mucharskiego.

Warto dodać, że o lokalizację owych przystanków od lat zabiegali nie tylko włodarze obu gmin, ale przede wszystkim radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Stuglik, którego okręg wyborczy  obejmuje również powiat wadowicki.

Po wybudowaniu tych przystanków, zbudowaniu łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz dokończeniu rewitalizacji linii kolejowej nr 117, “wykluczenie kolejowe”  w powiecie wadowickim może trwale przejść do przeszłości.

Zobacz również: Kolejowy rozkład jazdy i utrudnienia dla podróżnych

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x