Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej można podziwiać małopolskie „ perełki”.

W Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej można podziwiać małopolskie „ perełki”.

Wystawę można oglądać do dn. 1 lipca 2023r. na Placu Jana Pawła II w Wadowicach.

W Małopolsce, przy wsparciu funduszy europejskich, wiele miejsc odzyskało swój dawny blask. To chociażby Zamek w Suchej Beskidzkiej i Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Powstały nowe trasy rowerowe i ogrom atrakcji turystycznych, które można podziwiać  m.in. w Suchej Beskidzkiej, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej na specjalnie przygotowanej wystawie fotografii. Wystawy zostały otwarte przez Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Przewodniczącego Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika.

Na terenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na płycie Rynku w Wadowicach odbyła się ceremonia otwarcia wystawy “Małopolska na Weekend z Funduszami Europejskimi”. W otwarciu wystawy w Kalwarii Zebrzydowskiej udział wziął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Ojciec Kustosz Cyprian Moryc, Burmistrz Augustyn Ormanty oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Stuglik. W Wadowicach dołączyli m.in.  Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic i Eugeniusz Kurdas – Starosta Wadowicki.

Małopolska jest jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów, a to zobowiązuje. Budowa tras rowerowych, tworzenie nowych miejsc do odpoczynku, remonty obiektów turystycznych i rekreacyjnych, te wszystkie przedsięwzięcia dokonują się w Województwie Małopolskim, między innymi dzięki realizacji projektów finansowanych ze środków unijnych. Wszystko po to, aby stworzyć najlepsze warunki spędzania wolnego czasu i odpoczynku. – mówi marszałek Witold Kozłowski. Z kolei Rafał Stuglik, dziękował za ważnie inwestycje, które w ostatnich latach powstały w powiecie wadowickim.

Przestrzenna plenerowa ekspozycja w formie boksów/wież (4 wieże po 4 plansze) w instalacji dwupoziomowej z podświetleniem, to nowoczesna kompozycja do zobaczenia w dzień i w nocy. Wystawa prezentuje 16 atrakcji turystycznych województwa Małopolskiego – tych nowopowstałych oraz tych zmodernizowanych z wykorzystaniem środków unijnych.

 

Zobacz również:700 lat Barwałdu. Początek wielkiego jubileuszu

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x