Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wadowice uruchomiły bezpłatny bus. Duże wsparcie dla mieszkańców

Wadowice uruchomiły bezpłatny bus. Duże wsparcie dla mieszkańców

Cenna pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych.
foto: UM Wadowice

Koniec z wykluczeniem komunikacyjnym osób starszych lub niepełnosprawnych! Tak prezentuje się nowy dziewięcioosobowy bus, który będzie bezpłatnie woził mieszkańców z ograniczoną mobilnością po całej gminie.

Do lekarza, na rehabilitację, do urzędu, do pracy, na szkolenie, do teatru, domu kultury lub na basen. To tylko niektóre z miejsc, gdzie osoby mające problemy z poruszaniem bezpłatnie zawiozą  pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach.

– Akcja ma na celu otwarcie szerokich drzwi dla mieszkańców, którzy potrzebują transportu: do lekarza, na rehabilitację, do pracy, chcieliby wziąć udział w szkoleniach, kursach lub po prostu wybrać się do kina, na mecz czy na basen, a z powodu ograniczonej mobilności po prostu nie mogą – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Bus marki Ford Transit Kombi dostosowany jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz na obsługę usługi transportowej. Zakupiony został w ramach unijnego projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, realizowanego przez PFRON, z którego Gmina Wadowice pozyskała aż 570 095 zł. Przedsięwzięcie służy osobom starszym, z niepełnosprawnościami, słabowidzącym oraz wszystkim innym, które potrzebują wsparcia w zakresie mobilności.

Chętni do skorzystania z usługi bezpłatnego transportu, mogą to zgłosić się  telefonicznie, osobiście lub mailowo do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach tel. 795 602 319, mail: doortodoor@wadowice.pl.

Zapewniamy transport od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 19.30, a w soboty i niedziele od 12.00 do 19.00.

Więcej szczegółów proponowanej usługi transportowej zawartych jest w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej www.mops.wadowice.pl, zakładka door-to-door.

 

źródło: UM Wadowice

zobacz również: Powiat Wadowicki wspiera starszych i niepełnosprawnych

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Inline Feedbacks
View all comments
reklamnaaucie.pl

Maga fajny projekt dla UM Wadowice – więcej tutaj – https://reklamanaaucie.pl/projekty/oklejanie-ford-transit-t350-kombi-m1-um-wadowice

1
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x