Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Weekendowe pociągi Żywiec – Kraków cieszą się wysoką frekwencją

Weekendowe pociągi Żywiec – Kraków cieszą się wysoką frekwencją

Połączenie kolejowe z myślą o studentach nabiera tempa.
foto: Rynek Kolejowy

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy ruszyły niedzielne bezpośrednie połączenie kolejowe Żywiec – Kraków Główny przez Suchą Beskidzką. Nowe, realizowane przez Polregio połączenie, mimo, że początkowo dedykowane przede wszystkim studentom, cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych.

Z obserwacji Stowarzyszenia Kolej Beskidzka wynika, że od czasu uruchomienia bezpośredniej relacji z każdym weekendem na pokładzie przybywa pasażerów. Z kursu w ostatni weekend, tylko na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka, skorzystało prawie 70 osób, co jak na warunki lockdownu, jest wynikiem bardzo dobrze rokującym – czytamy w informacji od stowarzyszenia Kolej Beskidzka. Jak dodają jego członkowie, niemal na każdym przystanku na linii Żywiec – Sucha Beskidzka zaobserwowano wymianę pasażerów.

Nowe połączenie kolejowe jest efektem porozumienia marszałków województw: śląskiego i małopolskiego. Inicjatywa uruchomienia połączenia bezpośredniego była zgłaszana marszałkom województw przez Stowarzyszenie Kolej Beskidzka od kilku lat. Jej uzasadnieniem była potrzeba uruchomienia połączenia dedykowanego studentom z wyeliminowaniem konieczności przesiadki w Suchej Beskidzkiej, która znacząco zniechęcała podróżnych do wybierania tego środka transportu przy podróżach z Żywiecczyzny w kierunku stolicy Małopolski. Inicjatywę znacząco wsparli radni samorządu wojewódzkiego, dzięki którym została ona zrealizowana.

Zobacz również: Ruszyły pociągi na trasę Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko Biała

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x