Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Więcej światła w Barwałdzie Górnym

Więcej światła w Barwałdzie Górnym

Nowe latarnie uliczne stanęły wzdłuż blisko kilometrowego odcinka drogi krajowej.
Foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

Dni są coraz krótsze, wczoraj nastąpił koniec astronomicznego i kalendarzowego lata, a za miesiąc czeka nas zmiana czasu na zimowy. Tymczasem w powiecie wadowickim wciąż wiele jest jeszcze miejsc bez oświetlenia ulicznego. Na szczęście coraz bardziej ich ubywa. Latarni przy drodze krajowej nr 52 doczekali się właśnie mieszkańcy Barwałdu Górnego.

 

22 nowe słupy sieci oświetleniowej stanęły na odcinku o długości 812 m. Ten fragment drogi był po zmierzchu szczególnie trudny do pokonania dla pieszych. Wprawdzie jest tam chodnik i to nawet oddzielony od jezdni rowem, ale po zmroku ginął on w całkowitych ciemnościach. Ciągnie się on bowiem między drogą krajową a linią kolejową i nie ma wzdłuż niego domów, z których światła choć trochę rozjaśniałyby mrok. Dzięki nowemu oświetleniu, można już tamtędy chodzić wieczorem bez obaw.

Na każdym z nowych słupów zainstalowano dwie lampy LED – jedna oświetla chodnik, a druga jezdnię. Koszt wykonania sieci oświetlniowej przy tym odcinku drogi wyniósł 109 470 zł. Sporą część tej kwoty (63,63 %) stanowiło dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. (eł)

 

Zobacz również: Nowe utrudnienia na drodze krajowej nr 52 koło Wadowic

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
5 1 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub

Jest duuuuużo jaśniej, zdecydowanie na plus.

1
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x