Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wojewoda Małopolski z wizytą w Gminie Wieprz

Wojewoda Małopolski z wizytą w Gminie Wieprz

Wojewoda był pod wrażeniem gospodarności mieszkańców Wieprza.
Seniorzy z Wieprza zawsze pełni wigoru

Z roboczą wizytą na terenie gminy Wieprz w dniu 17 maja 2022 r. gościł Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, który przyjechał na zaproszenie Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika oraz Małgorzaty Chrapek – Wójta Gminy Wieprz.

Spotkanie było okazją do omówienia bieżących spraw związanych z zadaniami realizowanymi przez gminę. Dokonano podsumowania rządowego wsparcia jakie rok rocznie otrzymuje gmina Wieprz na realizacje swoich inwestycji. Bez niego realizacja wielu inwestycji nie była by możliwa, za co należą się podziękowania.

Omówiono również plany inwestycyjne gminy na najbliższe lata. W części objazdowej Wojewoda Łukasz Kmita wizytował obiekt Dziennego Domu SENIORA w Wieprzu, który utworzony został ze środków rządowego programu SENIOR+, budynek Urzędu Gminy, Muzeum Świni oraz centrum Wieprza.

Z Wojewodą mieli okazje spotkać się uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nidku, którzy uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne Szkolnego Klubu Sportowego oraz adepci szkółki tenisa stołowego z Nidku. Zawodników do treningu przygotowywał słynny polski mistrz w tej dyscyplinie sportu Pan Leszek Kucharski, medalista mistrzostw świata, dwukrotny olimpijczyk.

Ważnym punktem wizyty był zabytkowy drewniany kościół w Nidku – perełka architektury drewnianej na pograniczu małopolsko – śląskim, przy której prowadzone są obecnie prace konserwatorskie.

Zobacz również: Złoty Medal „ Polonia Minor” dla OSP Wieprz

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x