Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Znamy już wizualizację bazy dla Kolei Małopolskich

Znamy już wizualizację bazy dla Kolei Małopolskich

Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Do połowy 2021 roku w okolicy Dworca Towarowego w Krakowie, przy ulicy Składowej ma powstać nowa baza dla pociągów, z której będą korzystać wojewódzcy przewoźnicy: Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Zamówienie Kolei Małopolskich obejmuje zaprojektowanie i budowę zaplecza technicznego dla małopolskiego taboru. W sumie na terenie o powierzchni niemal 5,5 tys. m2 zostanie wybudowana dwukondygnacyjna hala napraw z częścią biurowo-socjalną i warsztatowo-magazynową. W okolicy krakowskiego Dworca Towarowego regionalne pociągi będą miały zapewnioną kompleksową obsługę utrzymaniowo-serwisową. W tym miejscu, będą wykonywane m.in. naprawy bieżące i te związane z awariami taboru, a także z okresowym ich przeglądem. Tutaj także powstanie myjnia, która zapewni całoroczne mycie i czyszczenie wagonów.

Całość inwestycji, która zostanie sfinalizowana w czerwcu 2021 roku, opiewa na kwotę niemal 70 mln zł. Środki na to przedsięwzięcie pochodzą z dotacji unijnych, budżetu województwa oraz własnych funduszy spółki Koleje Małopolskie. -W naszym województwie stawiamy na prężny rozwój infrastruktury kolejowej. Oprócz zaplecza, które już wkrótce powstanie w stolicy regionu, warto przypomnieć o podpisanej w październiku umowie z bydgoską Pesą, która dostarczy do Małopolski cztery nowe elektryczne zespoły trakcyjne. Ale na tym oczywiście nie poprzestajemy – dodaje marszałek Witold Kozłowski.

Termin składania ofert w przetargu upływa w dniu 20 stycznia 2020 r. o godzinie 10.00.

 

Zobacz również << Kolejne ułatwienie, dla podróżujących koleją w Małopolsce >> 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x