Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychowski „Sokół” oddał hołd Janowi Pawłowi II

Andrychowski „Sokół” oddał hołd Janowi Pawłowi II

Rajd na Leskowiec cieszył się dużym powodzeniem.

Staraniem PTG “Sokół” w Andrychowie odbył się II Rajd na Groń Jana Pawła II. W br. w rajdzie wzięło udział blisko 200 uczniów ze szkól powiatu wadowickiego, a zwłaszcza z gmin: Andrychów i Wieprz.

Odnotowano czterokrotny wzrost liczby uczestników w porównaniu z 2021 r. Celem rajdu było uczczenie wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Start do rajdu odbył się w Rzykach Jagódkach, a meta przy Sanktuarium Ludzi Gór pod Leskowcem. Głównym punktem  rajdu była Msza św. sprawowana w kaplicy na Groniu. Następnie odbyły się gry i zabawy terenowe, a na zakończenie każdy z uczestników został poczęstowany smakowitymi ciastkami. Rajd odbył się przy dobrej, ciepłej i słonecznej pogodzie.

Jan Paweł II 19 sierpnia 1997 r. przyjął nadaną mu godność członka honorowego Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Od tej pory przez druhów sokołów nazywany był Sokołem Świata. Papież będąc jeszcze uczniem gimnazjum w Wadowicach w latach 1930-1938, ćwiczył gimnastykę w „Sokole” pod kierunkiem prof. Czesława Panczakiewicza. Podczas swoich pielgrzymek do Polski wspominał ciepło „Sokoła” mówiąc „Potem przeszedłem do gimnazjum, a z gimnazjum chodziło się do „Sokoła” na gimnastykę. Chodziło się także do „Sokoła” na przedstawienia”.

 

Zobacz również: Andrychowski „ Sokół” dla Niepodległej

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x