Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Biblioteka w Wadowicach rozdaje kody dostępu do bazy e-booków

Biblioteka w Wadowicach rozdaje kody dostępu do bazy e-booków

Można czytać do woli - również bestsellery i najświeższe nowości.
Foto: Pixabay

Kolejna biblioteka zachęca do zgłaszania się po bezpłatne kody, które dają dostęp do 60 tysięcy e-booków. To świetna oferta również dla tych, którzy nie przekonali się dotąd do książek w wersji elektronicznej.

 

E-booki można czytać na komputerze, tablecie lub smartfonie, ale najwygodniejszą opcją są czytniki wykorzystujące technologię e-papieru, które w przeciwieństwie do ekranów LCD nie męczą oczu. Dla wzroku są one nawet bardziej przyjazne niż tradycyjne książki, bowiem można na nich dopasować wielkość i kształt czcionki do własnych upodobań. Są też zdecydowanie bardziej poręczne niż ciężkie, opasłe tomiska.

Oczywiście nie brak osób, którym e-booki nigdy nie zastąpią papierowych książek, pachnących farbą drukarską, jeśli są nowe, lub wydzielających specyficzną, słodkawą woń, gdy mają już swoje lata. Ale nawet oni powinni się przełamać i czasem sięgnąć po elektroniczną książkę. Mogą się za darmo przekonać, czy e-booki im odpowiadają, jeśli są czytelnikami Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

Placówka pozyskała kilkadziesiąt kodów do internetowej platformy Legimi, która zapewnia dostęp do 60 tysięcy książek w formie elektronicznej. Aby dostać jeden z nich, wystarczy zgłosić się do czytelni przy ul. Legionów 1 w Wadowicach lub nawet poprosić o niego drogą mailową, pisząc na adres: wadowickabp@op.pl. Ale ta druga opcja dostępna jest tylko dla osób, które już mają kartę biblioteczną. Kto jej nie ma, musi ją sobie najpierw wyrobić, a to wymaga osobistej wizyty w bibliotece.

Po pobraniu kodu trzeba wejść na stronę www.legimi.pl/rajska, wpisać go w wyświetlonym tam okienku, założyć konto użytkownika i pobrać darmową aplikację, którą można zainstalować na dwóch niezależnych urządzeniach (na przykład czytniku e-booków i smartfonie lub tablecie). Kto już ją posiada, musi tylko aktywować otrzymany w bibliotece kod. Każdy z nich zapewnia dostęp do bazy e-książek tylko przez jeden miesiąc. Po upływie terminu jego ważności, trzeba zgłosić się do biblioteki po kolejny kod. Jest tylko jedno „ale” – wypożyczonych w ten sposób e-booków nie można czytać na popularnym czytniku Kindle. (eł)

 

Zobacz również: 60 tysięcy e-książek do przeczytania za darmo? To możliwe!

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x