Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Bulowice zapraszają do szopki pełnej żywych zwierząt

Bulowice zapraszają do szopki pełnej żywych zwierząt

To już tradycja w tej miejscowości, choć w tym roku organizatorzy wahali się, czy uczynić jej zadość.
Foto: facebookowa strona Bulowic

Świąteczną tradycją w Bulowicach jest organizowanie żywej szopki, w której Świętej Rodzinie towarzyszą rozmaite zwierzęta. W tym roku, ze względu na pandemię, jej powstanie długo stało pod znakiem zapytania. W końcu jednak zapadła decyzja, że jednak trzeba ją urządzić. To już szósta jej edycja.

 

Żywa szopka co roku wzbudza wielki zachwyt wśród dzieci. Dziś, gdy niewielu rolników hoduje jeszcze zwierzęta gospodarskie, widok różnych ich gatunków zebranych w jednym miejscu jest dla najmłodszych niemałą atrakcją. Dlatego bulowicką szopkę w minionych latach chętnie odwiedzały również rodziny z okolicznych miejscowości.

W tym roku, jak zwykle, będzie się ona znajdowała na parkingu naprzeciwko kościoła parafialnego w Bulowicach. Jej otwarcie nastąpi 24 grudnia. Zarówno tego dnia, jak i w następne, można ją będzie odwiedzać od 8.00 do 21.00.

Organizatorzy zachęcają, aby nie przychodzić do niej tylko po mszach świętych, ażeby uniknąć kumulowania się przy niej dużej ilości osób. Proszą, by zachować dystans, nie tłoczyć się w środku i dbać o zachowanie innych środków ostrożności. Do szopki można wchodzić tylko w maseczkach ochronnych, mile widziane będą również jednorazowe rękawiczki. (eł)

 

Zobacz również: Kalwaryjska szopka prawie gotowa. Będzie na co popatrzeć!

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x