Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Górale z Podhala z choinką w papieskim mieście. Na nich zawsze można liczyć

Górale z Podhala z choinką w papieskim mieście. Na nich zawsze można liczyć

Świąteczny prezent stanął w salonie Wojtyłów.
Świąteczne drzewko w salonie Wojtyłów
FOTO: UM Wadowice

Już po raz ósmy do Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach dotarła choinka z tatrzańskich lasów podarowana przez Wspólnotę Leśną w Witowie. 13 grudnia przywiozła ją delegacja Miasta Zakopane i Powiatu Tatrzańskiego. Inicjatywa ta jest kontynuacją tradycji przekazywania choinki przez górali Janowi Pawłowi II do Watykanu.

Wraz z pięknym pachnącym drzewkiem do Wadowic dotarły także ozdoby wykonane przez uczniów zakopiańskich szkół i przedszkoli. W radosnej atmosferze i przy wspólnym śpiewie kolęd dzieci udekorowały choinkę, by na czas Świąt Bożego Narodzenia przyozdobiła ona salon w domu Wojtyłów, w którym mieści się obecnie muzeum papieskie.

Stojąca obok szopki świąteczna choinka, mieniąca się światłem lampek, przypomina nam, że wraz z narodzeniem Jezusa na nowo zakwita drzewo życia na pustyni ludzkości.” Tymi słowami Ojciec Święty Jan Paweł II 25 grudnia 2003 roku przypomniał wymowne znacznie bożonarodzeniowego drzewka. Jego zieleń – kolor nadziei i życia – symbolizuje Chrystusa, Odkupiciela Człowieka, Światło, które rozbłyska w mroku.

Choinka w Domu Rodzinnym Jana Pawła II była też okazją do spotkania osób, które wspierają działalność Muzeum. W tym roku ks. Łukasz Piórkowski – Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach  gościł m.in. panią Monikę Gubałę – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM, Rafała Stuglika – Przewodniczącego Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pana Jana Piczurę – Wiceprzewodniczącego Rady Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pana Piotra Bąka – Starostę Tatrzańskiego, Pana Bartosza Kalińskiego – Burmistrza Miasta Wadowice, Pana Grzegorza Cisło – Sekretarza Miasta Zakopane.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły nagrania Telewizji Polskiej S.A. Oddziału w Krakowie. Materiał będzie przedmiotem audycji pt. „Świąteczne spotkanie w salonie Wojtyłów”. O emisji poinformujemy wkrótce.

 

Zobacz również: Duży sukces widowiska „Przyjdź”. Młodzi artyści porwali andrychowską publiczność

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x