Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolęda dla Karolka – wzruszające nagranie zespołu Reda

Kolęda dla Karolka – wzruszające nagranie zespołu Reda

Muzyczna grupa z Andrychowa postanowiła pomóc niepełnoprawnemu chłopczykowi i zachęcić innych do tego, by poznali jego smutną historię.
Kadr z teledysku “Mizerna, cicha”

Andrychowski zespół REDA wyszedł z piękną inicjatywą. W szczytnym celu nagrał własną wersję kolędy „Mizerna, cicha”, której towarzyszy wzruszający teledysk. Zrobił to, by pomóc niepełnosprawnemu chłopczykowi.

 

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia są inne od wszystkich dotychczasowych. Ale jedno się nie zmieniło – jak zwykle przeżywamy je bardzo uroczyście i w rodzinnym gronie. Przygotowując się do nich, pamiętaliśmy nawet o tych krewnych, których widujemy bardzo rzadko. Staliśmy się też bardziej otwarci na potrzeby innych, nawet zupełnie obcych nam osób. Świetnym tego przykładem jest inicjatywa zespołu Reda, który przyłączył się do świątecznej akcji Fundacji „Warto żyć dla kogoś”, organizowanej przez grupę wolontariuszy z oddziału 9 Gwiazd Południa w Tychach.

Grupa nagrała cudną wersję kolędy „Mizerna, cicha”, by zachęcić ludzi do wpłacania pieniędzy na operację nóżek czteroletniego Karolka Bromboszcza. Do tej pory chłopiec wiele wycierpiał. Przeszedł już cztery operacje, z których jednak żadna mu nie pomogła. Wręcz przeciwnie – każda kolejna przynosiła więcej szkody niż pożytku. W rezultacie nogi Karolka przestały rosnąć i przysporzyły mu niewiarygodnego wręcz bólu. Rodzice długo szukali kliniki, która da im nadzieję na poprawę sytuacji ich synka. Znaleźli ją w Wiedniu. Ale operacja za granicą jest kosztowna. Szczegóły historii Karolka dostępne są tutaj.

Ten maluch przeszedł już tak wiele… Pomóżmy mu cieszyć się dzieciństwem! – apelują członkowie zespołu Reda. Poniżej prezentujemy efekt ich pracy w ramach świątecznej akcji Fundacji „Warto żyć dla kogoś”. W teledysku nakręconym do nagranej przez grupę kolędy można zobaczyć Karolka wraz z jego bratem bliźniakiem i mamą. Warto obejrzeć i posłuchać, bo to naprawdę piękny wideoklip. A i samo wykonanie kolędy stoi na naprawdę wysokim poziomie. Zespół Reda tworzą: Agata Wojtal (wokal), Mariusz Świetlik (wokal, instrumenty klawiszowe), Andrzej Wojtal (gitara), Daniel Nicieja (bas), Bogusław Tomczyk (perkusja). (eł)

 

Zobacz również: Wiesio potrzebuje naszej pomocy. Nie zawiedźmy go!

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x