Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolejna odsłona spotkań z cyklu „Takim Go Pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”

Kolejna odsłona spotkań z cyklu „Takim Go Pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się

W środę (18.03) o godz. 18 w sali teatralnej Domu Katolickiego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II” Tym razem gościem będzie ks. abp Mieczysław Mokrzycki – sekretarz Ojca Świętego.

Przez Papieża nazywany „Mieciem” dołączył do watykańskiej „rodziny” w 1996 roku. Towarzyszył Ojcu Świętemu aż do końca. Po jego śmierci pełnił też funkcję sekretarza Benedykta XVI. W 2007 roku został mianowany biskupem koadiutorem we Lwowie. Od 2008 roku pełni funkcję metropolity lwowskiego.

Zanim dołączył do najściślejszego grona papieskich współpracowników studiował w Wiecznym Mieście. Z wykształcenia nie był dyplomatą, ale nie taką rolę przewidział dla niego Ojciec Święty. Jan Paweł II świadom swoich słabnących sił wybrał na swojego towarzysza kolejnego – obok arcybiskupa Stanisława Dziwisza – Polaka. Ks. Mokrzycki zajmował się codziennymi, zwykłymi sprawami stając się jednocześnie świadkiem świętości Papieża w wielu prozaicznych sytuacjach. Towarzyszył Janowi Pawłowi II zarówno w oficjalnych sytuacjach, pielgrzymkach, jak i bardziej osobistych momentach. Właśnie tymi wspomnieniami ks. abp Mokrzycki podzieli się z nami na najbliższym spotkaniu z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

Także w czasie tego spotkania będzie okazja obejrzeć wystawę fotografii „Papież z Wadowic w obiektywie Grzegorza Gałązki”, która jest czasowo prezentowana w sali teatralnej Domu Katolickiego.

Zobacz również << Koncert Charytatywny w Wadowicach. Wystąpią Śpiewacy Opery Krakowskiej >>

 

Podziel się tym wpisem: