Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Medale Polonia Minor dla OSP Klecza

Medale Polonia Minor dla OSP Klecza

Jubileusz OSP i Orkiestry Dętej .

29 kwietnia br. Strażacy z OSP Klecza mieli swoje święto. Uroczystość 100-lecia OSP Klecza i 75-lecia Orkiestry Dętej zgromadziła przedstawicieli samorządu oraz sympatyków. W programie przewidziano poświęcenie oraz przekazanie sztandaru i ciężkiego samochodu bojowego. Zasłużeni otrzymali odznaczenia, dyplomy i statuetki, a zwieńczeniem uroczystości był koncert orkiestr OSP Klecza i OSP Chocznia.

Na placu apelowym w obecności druhów OSP, delegacji strażackich z okolicznych miejscowości, polityków, duchownych i mieszkańców Kleczy poświęcono nowy sztandar (trzeci w historii jednostki) oraz oficjalnie przekazano druhom do użytkowania nowy samochód bojowy. Następnie biskup Robert Chrząszcz poświęcił pamiątkową tablicę w holu remizy. Uroczystość była również okazją do uhonorowania zasłużonych strażaków. W trakcie uroczystości strażacy z Kleczy zostali uhonorowani wyjątkową nagrodą.

Jak informuje Rafał Stuglik – Radny Województwa Małopolskiego „miałem zaszczyt wystąpić i wręczyć Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego – Złoty Medal Polonia Minor dla OSP w Kleczy oraz Srebrny Medal Polonia Minor dla Orkiestry Dętej OSP Klecza.”

 

Zobacz również: Duże wsparcie dla strażaków w powiecie wadowickim

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x