Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Mówią o niej Wiktoria Wspaniała

Mówią o niej Wiktoria Wspaniała

Uczennica andrychowskiego LO osiągnęła niebagatelny sukces.
Wikroria Kierpiec (po prawej) z koleżanką z andrychowskiego LO Patrycją Olajossy, która również brała udział w wojewódzkim etapie olimpiady.
Foto: LO w Andrychowie

Wiktoria Kierpiec, która uczęszcza do klasy III h w Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie, będzie reprezentować Małopolskę w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności w Szczecinie. Zmierzy się z najlepszymi uczniami z całej Polski.

 

W etapie wojewódzkim zajęła pierwsze miejsce. Ale ponieważ w ogólnopolskim finale biorą udział po trzy osoby z każdego województwa, razem z nią do Szczecina pojedzie dwoje uczniów z krakowskich liceów, którzy w małopolskiej czołówce uplasowali się tuż za nią. Do startu w konkursie nastolatka przygotowywała się pod okiem nauczycielki historii Anny Semik.

Wiktoria poszła niejako w ślady swego starszego brata Łukasza, który w roku szkolnym 2018/19 również reprezentował Małopolskę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Solidarności. Razem z dwójką innych uczniów z województwa zajął w finale trzecie miejsce. Łukasz Kierpiec również uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. (eł)

 

Zobacz również: Nowe osiągnięcie Karoliny Fryt z Targanic

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x